понеділок, 26 грудня 2005 12:51

Ай да Пушкін, ай да сучий син!

 


Автор цих рядків над усе на світі любить дві речі: гарних дівчат й Івана Миколайовича Ожевана.

З дівчатами зрозуміло, а Іван Ожеван — головний адміністратор столичного театру імені Франка.

Минулої суботи біля того театру сходимося ми — кілька гарних дівчат та автор цих рядків. Точніше, деяких із них. Із виставою "Олександр Пушкін" у Франка виступає московський театр імені Єрмолової. У ролі Пушкіна — 32-річний Сергій Безруков (для широкої публіки — бандит Саша Бєлий з телесеріалу "Бригада").

Коло театру мерседесів більше, ніж людей. Квитки від 100 до 750 грн

Коло театру мерседесів більше, ніж людей. Квитки від 100 до 750 грн. Нам не світить. Але є Іван Ожеван! Хоч вистава й не наша, він тут, на своєму посту.

Другий дзвінок. Ідемо прямо на Ожевана — автор цих рядків і Катя, струнка й печальна. Ожеван, як завжди, точно вгадує, що Каті туди більше треба, і каже:

— Ти йдеш, він — ні!

На зло йому не йдемо обоє.

Третій дзвінок! Ожеван робить великі очі. Це — знак: дюжина безбілетників летить на балкон. У темряві гублю всіх трьох своїх дівчат — Катю, Жанну та Лєну.

Я наперед вирішив: побуду чверть години і все. Хочу лише переконатися, що цей Пушкін — не бригадир Саша Бєлий. Так буде спокійніше на душі.

Мій дзвінок застає дівчину у ванні, де вона змиває сльози

І вже спокійніше: Сергій Безруков справді хороший актор, московської школи — агресивно живий, тому переконливий. Більше мені й не треба. Бо я люблю Пушкіна й не хочу, щоб нинішні росіяни вчили мене, як його любити. Я люблю його сам. Давно. Не лише за вірші, а й за те, що він дружив із нашим Гоголем. За те, що його дружина Наталка — правнучка нашого гетьмана Дорошенка. За те, що "Я помню чудное мгновенье" написано нашій полтавській панночці. Вона йому так і не віддалася, хоч вірші хороші. Потім він ще писав: "Во всей Москве найдешь едва ли две пары стройных женских ног!". Так то ж "в Москве"! Люблю його за фразу, сказану ним про себе: "Ай да Пушкин, ай да сукин сын!".

Але цю виставу я не хочу дивитися. Не знаю, чи є в Росії щось таке, як наша "Просвіта", але п"єса й вистава — просвітянські, для тих, які забули, хто такий Пушкін.

А я ще не забув. Тому йду додому. Але, слава Богу, на світі є дівчата, у яких  інша думка про мистецтво. Тому за якусь годину телефоную Каті. Вона бачила виставу до кінця. Мій дзвінок застає дівчину у ванні, де вона змиває сльози. Я кажу: "Не плач!" А вона: "Ну як же?! Такий молодий, худенький, жвавий, наче хлопчик — і його застрелили на дуелі!".

Старенька розслабилася, випила, станцювала, ще й заспівала сороміцькі частушки

Катя на двісті років молодша за Пушкіна й на сто — за мене. Вона може дозволити собі ці сльози. Я б їх навіть не змивав, бо заздрю їм. Я вже не вмію так плакати. Я зіпсований знанням про те, скільки поетів у нас відтоді застрелено.

Тут електронною поштою озивається Жанна. Як ви розумієте, я — "дядя самых честных правил", і наші стосунки майже платонічні. Так нас навчив Пушкін.

Жанна пише: "Нарешті у Москві знайшовся справжній патріот Росії і поціновувач таланту Олександра Сергійовича Пушкіна та взявся відкрити невтаємниченим життя відомого поета. Актори, зрозумівши важливість покладеного на них великого завдання, не розгубилися, а вклали якнайбільше пафосу у свою просвітницьку місію. І грали, і загравали, і награвали — та чого тільки не робили, аби глядачі не засумнівалися в тім, що Пушкін — справжній. Особливою симпатією користувалася народна артистка Росії Олена Корольова, що грала роль няньки поета Аріни Родіонівни. Ах, няня! Старенька розслабилася, випила, станцювала, ще й заспівала сороміцькі частушки, а що більше зворушить російську душу? "Выпьем, няня, где же кружка?" Заради чого ми з вами ходили на цю виставу? Невже заради Пушкіна? Чи все ж кортіло побачити, як Саша Бєлий стане "кимсь іншим"? Побачили?.."

Я за цим текстом побачив усмішку Жанни. Моя іронія вже не самотня.

А Лєна озивається аж через день. Вона бачила Безрукова в усіх ролях і любить його, хоч і не належить до тих безруковських фанаток, яких називають "безрукавками".

Вона пише: "Саша Бєлий — бліда тінь того, що Безруков робить у театрі. Згадайте його в ролях Моцарта, Єсеніна. І ось тепер — Пушкін. Дивовижна енергетика Сергія Безрукова робить перегляд будь-якої вистави задоволенням. У його грі так багато щирості й пристрасті, що ілюзорний простір театрального залу перетворюється на реальний... Сергій Безруков щось пробуджує в нас — чи то відчуття несправедливості, чи то вміння дружити, чи то мистецтво кохати".

Зрештою, як добре, що на світі є розумні дівчата, великі поети, хороші актори та Іван Миколайович Ожеван!

Зараз ви читаєте новину «Ай да Пушкін, ай да сучий син!». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути