Норвезька поп-рокова група "А-ха" виступила у столичному Палаці спорту. Поселили зірок у готелі "Прем"єр Палас". Разом з тріо до Києва з Норвегії прилетіло 24 змінних музикантів і техніків. По місту вони пересувалися на трьох мікроавтобусах. На вечерю їздили до ресторану "Караван" на Печерську. Снідали й обідали норвежці в готелі.
У "Прем"єр Паласі" разом з "А-ха" жили учасниці конкурсу краси "Міс Європа".
— Треба з ними якось зустрітися, — висловив бажання клавішник Маґне Фурухольмен, 43 роки, тільки-но поселившись у готелі.
"А-ха" три роки тому вже виступали в Україні. На прес-конференції пригадали, що найбільшим враженням була прогулянка Києвом.
— Ми тоді заблукали і ніяк не могли знайти готель, — пригадує усміхаючись вокаліст Мортен Гаркет, 47 років.
"А-ха" не виступали вже два місяці. Останній концерт дали наприкінці серпня у Берліні. Тому півтори години репетирували. А вокаліст Мортен Гаркет ще й прогулявся Хрещатиком, поки інші відпочивали. Гаркета майже ніхто не впізнавав на вулиці. За автографами підходили лише кілька разів.
— Коли я хочу, щоб мене не помічали на вулицях, одягаюсь як для виступу, — жартує Мортен.
Професійно відіграли, хоч концерт вийшов камерним
Окрім трьох основних учасників групи, грали запрошені ударник, бас-гітарист і клавішник. На сцені висів монітор, де з"являлися квіти, геометричні фігури, інопланетяни та силуети музикантів.
— Я мріяв створити невеликий маловідомий гурт, — розповідає 45-річний композитор і гітарист "А-ха" Пол Воктор-Савой. — Важко було сприйняти, що із цього виріс грандіозний голлівудський проект.
— Ми завжди намагалися робити хіти, — додає Маґне Фурухольмен. — Але для нас це ніколи не виглядало так, наче ми поступаємося своїми творчими принципами заради шоу-бізнесу.
Квитки на концерт коштували від 130 до 900 грн. Зал на 10 тис. місць був заповнений.
— Найбільший наш виступ був на футбольному стадіоні "Маракана" в Ріо-де-Жанейро. Грали для 194 тисяч, — пригадує Мортен Гаркет. — Перед нами виступали американці "Ґанз енд Роузес". Під час їхнього виступу людина померла від серцевого нападу.
Спонсором концерту було данське пиво "Туборг". Фойє палацу було завішене його рекламними плакатами.
— Не чув, що через наш концерт пиво рекламуватимуть, — зауважує Маґне Фурухольмен. На батьківщині "А-ха" діє суворий сухий закон. А самі музиканти завжди беруть участь в акціях за заборону алкоголю і тютюну.
— Я пива майже не п"ю. Реклама — хитра штука, за якою не прослідкуєш.
Усім слухачам біля входу роздавали буклети з текстами пісень "А-ха".
Із Києва гурт поїхав до Дніпропетровська.
— Уже засумував за Норвегією, — зізнається вокаліст Гаркет. І хвалиться, що товаришує з родиною короля Норвегії — Харальда V.
— Професійно відіграли, хоч концерт вийшов камерним, — ділиться враженнями з "ГПУ" після концерту 32-річний клавішник гурту "Друга ріка" Сергій Гера. — Нуднувато на сцені поводяться. Надто якщо порівняти з британцями "Депеш мод".
— А я за тиждень до концерту переслухав усі 8 альбомів "А-ха", — розповідає 31-річний лідер гурту "НеДіля" Едуард Приступа. — Не скажу, що їхня творчість вплинула на мою музику, але сьогодні зрозумів, що у нас багато спільного.
Коментарі