Полуниця, мабуть, є однією з найулюбленіших ягід у людей всієї земної кулі. Її обожнюють і діти, і дорослі. І це не випадково, адже вона солодка, соковита і ароматна.
Полуниця належить до сімейства розоцвітих. Сьогодні виведено понад 200 сортів цієї багаторічної культури. Виростає вона практично на всіх континентах нашої планети, тому і насолодитися приголомшливими корисними ефектами соковитої ягоди може будь-яка людина.
Чим корисна полуниця для організму людини?
Є відмінним джерелом фолієвої кислоти
Полуниця по праву вважається одним з найцінніших джерел фолієвої кислоти. А як вже відомо, брак цієї речовини в організмі може збільшити ризик розвитку атеросклерозу, захворювання серцево-судинної системи, яке підвищує шанс зіткнутися з когнітивними порушеннями в більш пізньому віці.
Захищає від раку
Полуниця - відмінне джерело антоціанів, потужних антиоксидантних сполук, які знижують рівень вільних радикалів в організмі і допомагають запобігти розвитку раку на клітинному рівні. Одне дослідження показало, що антоціани діють протягом 24 годин після вживання.
Насичує організм вітаміном С
Всього в 150 грамах полуниці міститься більше 100% рекомендованої дози вітаміну С. Вважається, що аскорбінова кислота ефективна для зменшення хронічних запалень в організмі і регулювання рівня поганого холестерину (ЛПНЩ).
Знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань
Полуниця може полегшити запальні реакції в організмі, знизити ризик гіпертонії і нормалізувати показники загального холестерину, зменшивши рівень ЛПНЩ. Вважається, що у тих, хто регулярно з'їдає три або більше порцій полуниці та інших ягід, ймовірність серцевого нападу на 32% нижче.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Огірки почали різко дешевшати
Забезпечує організм клітковиною
Клітковина важлива для травлення, тому що рослинні волокна допомагають роботі кишечника. Регулярне вживання полуниці стимулює роботу органів шлунково-кишкового тракту і допомагає запобігти або полегшити перебіг запорів.
Ціни на полуницю в 2020 році побили п'ятирічний рекорд.
Торік полуниця продавалася в ціновому діапазоні 65-75 гривень за кілограм, а низькоякісні ягоди - по 40 гривень за кілограм.
На цінову політику вплинули непрості погодні умови, зокрема, травневі заморозки, через які була втрачена значна частина врожаю.
Коментарі