"Зараз розпочався сезон полуниці. Спершу ми її смакуємо в чистому вигляді, тоді зі сметаною, морозивом, але коли наїдаємося, я урізноманітнюю полуничне меню: роблю торт. Для нього потрібна особливо солодка полуниця", - розповідає луганчанка Світлана Перевєрзєва.
Жінка збиває міксером в неглибокій мисці 2 яйця, склянку цукру, пару ложок сметани,склянку борошна, ванілін і чайну ложку розпушувача для тіста. Випікає корж при температурі 220 градусів. Дає вичахнути і зрізає тоненько-тоненько верхню шкірочку.
"Зручно випечений корж зрізом угору покласти в каструлю, вистелену до країв поліетиленовою плівкою або фольгою".
У блендері жінка збиває по півкілограма полуниці і домашнього сиру. Всипає півсклянки цукру, наприкінці додає 20 г желатину, який попередньо замочила в 100 г води.
"Усю цю рожеву масу треба вилити на зрізаний корж. Щоб було смачніше, я спершу трішки виллю суміші, на нею викладу маленькі полунички, потім знову шар суміші і шар полуниць. На зрізі потім це виглядатиме дуже симпатично".
Торт жінка ставить в холодильник, поки загусне желатинова маса. Тим часом готує сметанний крем: збиває 250 грам домашньої сметани із половиною склянки цукру. Крем виливає на застиглий торт і знову ставить в холодильник. Підійнявши за край плівки чи фольги, витягає з каструлі і кладе на велику тарілку.
"Прикрасити торт можна полуничками, але я люблю додати нотку шоколаду. Темний шоколад, бажано цілу плитку, тру на терці і посипаю торт зверху і з боків. В холодильнику він може простояти днів три, але в нас так довго не тримається", - додає жінка.
Замість полуниці можна використовувати суницю.
Коментарі