Синій чай – новий кулінарний тренд під назвою анчані. Він зігріває і допомагає тримати стрункою фігуру. Його винайшли у Тайланді із сушених квітів кліторії трійчастої. Її бутони збирають на світанку, поки не встигли розкритися. Вечері вручну докручують.
Цей чай містить макро- і мікроелементи, які впливають на оздоровлення шкіри, волосся і нігтів. А ще в анчані багато вітамінів: В1, В2, В12, В13, C, D, E, K. Вони комплексно оздоровлюють організм.
Такий напій має седативну дію, тобто він є антидепресантом. Також він знижує апетит, відчуття голоду, тому вважається, що він допомагає схуднути, але швидше за все, людина просто не їсть зайвого.
У магазинах чай продають переважно у вигляді порошку – це перемелені на дрібну пудру квіточки. Порошок зручніше використовувати для приготування різних молочних чайних напоїв, таких як лате, а ще він використовується як харчовий барвник і барвник для одягу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З сіллю та часником: розкрили 5 нових рецептів кави
Щоб правильно заварити чай, слід трохи охолодити окріп – до 80 градусів. Після чого залити водою кілька великих квіток чаю і почекати 10 хв. А якщо додати ще кілька крапель лимона, чай змінить колір на фіолетовий.
Чай добре поєднується з медом, лавандою, м'ятою і чебрецем. Коштує 100 гривень за 50 грамів. Досить до 3 чашок на тиждень. Людям з анемією, вагітним і жінкам з грудним вигодовуванням його вживати не рекомендується.
Пряний глінтвейн не лише зігріває у холодну пору року, але і є відмінним засобом проти від застуди. Класичний глінтвейн складається з червоного вина, цукру або меду, спецій і фруктів. Рецепт простий, головне готувати не більше, ніж при 70 градусах, доводити до кипіння не можна, інакше смак буде зіпсовано.
Коментарі