1 червня 2001 року продовольча та сільськогосподарська організація ООН встановила Всесвітній день молока. Мета - підкреслити важливість цього продукту. Зокрема, відзначити потужний внесок молочного сектору в економічний розвиток держав.
За даними FAO, молочні продукти споживають понад 6 млрд людей у всьому світі. Найпоширенішим є питне молоко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рослинне молоко: дієтологиня розповіла про всі за і проти
В історії людства, яка нараховує понад 300 тис. років, вживання молока є відносно новою звичкою. Ще близько 10 тис. років тому навряд чи хтось пив молоко, а трохи пізніше - лише у виняткових випадках.
Першими, хто почав постійно вживати молочну продукцію, були селяни та скотарі в Західній Європі. Адже вони були народами, які почали жити поруч із домашніми тваринами, зокрема коровами. Сьогодні це звичайна практика в більшості країн світу.
Цікаві факти
- У середині XIX ст. французький мікробіолог Луї Пастер винайшов спосіб очищення молока від шкідливих бактерій – пастеризацію. Ця технологія широко використовується на молокозаводах й сьогодні.
- Під час грози молоко скисає значно швидше.
- У світі переробляють понад 650 млн т молока на рік.
- За статистикою, найбільша кількість молока випивається у Фінляндії.
- Вчені припускають, що молоко, сир і сироватка сприяють довголіттю. Яскравим доказом цього твердження слугує англійський селянин Томас Парр, який прожив до 152 років і вживав лише молочні продукти.
- Молоко - універсальна їжа, джерело корисних нутрієнтів, які легко всмоктуються і не навантажують шлунково-кишковий тракт.
- Виводить токсини з організму. Молоко містить білки лактоглобуліни, які зв'язують і виводять з організму шкідливі речовини.
Молоко має безліч корисних властивостей. Заспокоює нервову систему, покращує роботу шлунку, сприятливо впливає на його слизову оболонку і є ефективним засобом при печії. Користь і шкода цього продукту залежать в основному від того, наскільки добре організм переносить лактозу та деякі білки. Якщо алергії на молоко немає, то при раціональному вживанні принесе користь і зміцнить організм.
Ведуча тревел-шоу Анастасія Івлєєва побувала в місті Пафос, що розташоване на південному заході Кіпру, та подоїла віслюка. Не забула й спробувати його молоко. Каже, що на смак доволі специфічне.
Коментарі