"Москва обіцяє збивати будь-які ракети, випущені по Сирії. Готуйся, Росіє, вони прилетять. Вони будуть хороші, нові й "розумні". Не треба підтримувати тварину, яка вбиває газом своїх громадян і отримує задоволення від цього", — написав у "Твіттері" президент США 71-річний Дональд Трамп 11 квітня.
150 людей загинули й майже тисячу постраждали в результаті атаки забороненою у світі хімічною зброєю на місто Дума, повідомила рятувальна служба "Білі каски". Напад здійснили сили сирійського президента Башара Асада у ніч на 8 квітня. Його підтримує Росія. Дума — останнє місто, яке контролюють повстанці поблизу столиці.
9 квітня Дональд Трамп пообіцяв ухвалити відповідь на події у Сирії протягом 48 год. Війська Асада перекинули частину бойової авіації на базу "Хмеймім", яку використовує РФ. Остерігаються авіаударів коаліції на чолі зі Штатами. Це може статися до понеділка, повідомили джерела британської газети "Дейлі Телеграф". Лондон розпорядився свої підводні човни перемістити ближче до Сирії — на відстань ракетного пострілу.
Росія назвала хіматаку провокацією й заблокувала розслідування в Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй.
— Після відмови повстанців відступати з Думи війська Асада завдали хімічного удару. Зрештою опозиція погодилася вийти з міста. Тобто токсичний газ Асад використовує як стимул до переговорів, — пояснює директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, 52 роки. — Він узгоджує свої дії з Москвою.
Ми наближаємося до масштабного спланованого удару по військах Асада з боку західних країн. Вони не стільки підтримують сирійську опозицію, як виступають проти політики Кремля в Сирії. Асад — лише зброя в руках росіян, якою вони розмахують перед усім світом.
Дональд Трамп свого часу критикував попередника Барака Обаму, бо той у подібній ситуації пішов на домовленість із Кремлем. Вона передбачала повне знищення хімічної зброї на території Сирії — і не спрацювала. Трамп розуміє: повномасштабний удар може призвести до прямого зіткнення з росіянами. Але не може піти на угоду з Москвою, як попередник. Тому змушений буде ухвалити рішення про завдання авіаудару.
Росія воює на два фронти — в Україні і Сирії. Що більше втрат зазнає там, то краще для нас.
Коментарі