Ексклюзиви
вівторок, 31 жовтня 2006 16:18

Закупівельні ціни на яловичину можуть зрости

Мінагрополітики підбило підсумки роботи за останні дев"ять місяців. Вони не надто втішні. Оптимістичні прогнози не справджуються.

Зокрема, так і не зібрали обіцяних понад 40 млн т хлібних культур. У кращому випадку буде зібрано 35 млн т. "Шкутильгає" і врожайність, що в середньому становить 24,7 центнера з га. Кукурудза, яка мала поліпшити статистику, насправді ситуації не врятує. Врожайність качанистої не дотягує навіть до 35 центнерів на круг. Торік було майже 40.

У Мінагрополітики сподіваються "підсолодити" зерновий урожай цукровим. Із 90% площ під буряками накопано понад 20 млн т коренеплодів — на 5 млн більше, ніж мали на аналогічний період торік. Хоча тут головне навіть не скільки цукру буде зварено, а що від того матимуть виробники. Чи не вийде так, як із зерном: бариші рахуватимуть кілька структур, які скуплять солодкий пісок задешево і згодом диктуватимуть на нього ціну? Те саме й щодо соняшнику. Усупереч зробленим навесні заявам про істотне скорочення кількості гектарів під олійною культурою, що надто виснажує землю, із 96% площ намолочено справді рекордних 5,2 млн т. Середня врожайність гектара — 14,2 центнера. Торік було 13,5.

У кращому випадку буде зібрано 35 мільйонів тонн

У тваринництві оптимізму ще менше. Корів із 3 млн 865 тисяч поменшало за рік до 3 млн 601 тис. Череда скоротилася в усіх областях. Найбільше, на 21%, у Луганській. Одна з головних причин, за якої в господарствах і на подвір"ях вирізають худобу — російська заборона на ввезення української м"ясо-молочної продукції. Обіцянки Росії відкрити найближчим часом свій ринок для нашої яловичини ситуацію в тваринництві не врятують. Навпаки, після відновлення поставок за кордон збільшаться заготівельні ціни на м"ясо великої рогатої худоби.  Експерти прогнозують їх зростання навіть наполовину. Через низькі закупівельні ціни на молоко нерентабельні корови з невеликих господарств можуть масово піти на бойню і відправитися до Росії. Ситуацію в молочній галузі це ще більше ускладнить.

Свою ложку дьогтю до селянських проблем додають вітчизняні посередницькі структури. Останнім часом виникло багато фірм та фірмочок, які займаються оптовою закупівлею сирого молока. Сировину вони продають переробним підприємствам на 20–30% дорожче, ніж платять здавачам, передусім населенню. Це призводить з одного боку до зменшення доходів власників корів, із другого — додаткового підвищення цін на готову продукцію.

Зараз ви читаєте новину «Закупівельні ціни на яловичину можуть зрости». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути