пʼятниця, 05 липня 2019 05:55

"Закохаємо весь світ у наші Звенигородку, Водяники, Буки, Тальне, Жашків, Маньківку, Ватутіно і Лисянку"

Автор: ФОТО НАДАНЕ прес-службою Світлани Заліщук
  Кандидат в народні депутати Світлана Заліщук зустрічається з жителями міста Ватутіне Черкаської області
Кандидат в народні депутати Світлана Заліщук зустрічається з жителями міста Ватутіне Черкаської області

— Маємо створити умови для розвитку регіону, налагодження економіки, появи перспективної роботи. У кількох селах нашого Жашківського району Черкащини починаючи з січня 2019-го не народилося жодної дитини. Отже, за шість років нового покоління там немає, а значить немає і села. Через якийсь час не стане півобласті. Люди шукають можливості для своєї родини жити, а не виживати, — говорить народний депутат 36-річна Світлана Заліщук. Іде на вибори до Верховної Ради самовисуванцем по 199-му округу.

41% людей в окрузі вважає, що найбільша проблема Черкащини — це саме відсутність роботи. Як ситуацію можна змінити?

— Я на законодавчому рівні ініціюватиму створення умов для переробки сільськогосподарської продукції в Україні та регіоні. Щоб вигідно було експортувати продукт споживання, а не сировину. Необхідно запровадити справедливі рівні умови для участі фермерів у земельних аукціонах. Хочу створити механізм кредитування — щоб державні банки давали фермерам позики для купівлі й оренди землі за мінімальною річною ставкою. Основний дохід має йти від переробки урожаю, а не оренди землі.

Ініціюю створення консультаційного центру з підтримки місцевого бізнесу. Через нього ми залучимо допомогу провідних міжнародних та українських експертів в агробізнесі, кошти міжнародних фондів на підтримку місцевих бізнес-­ініціатив, кооперуватимемо місцевих виробників.

В Україні вже є непоодинокі приклади, коли одноосібники, які тримають корів, замість здавати молоко за безцінь, об'єднуються, і створюють міні-підприємства з виготовлення сиру та кисломолочної продукції. Ми — туристично привабливий регіон: покупець є, треба лише виявити ініціативу, завоювати довіру й почати створювати нову якість життя.

Чи можна в економіці зробити ставку на туризм?

— Так. Черкащина має чимало туристичних об'єктів. Треба використовувати цей потенціал. Покажемо себе й зацікавимо людей відвідати наш край. Ми повинні створити туристичну інфраструктуру комфортну для різних туристів.

Забезпечу відродження програми "Золота підкова Черкащини", організую комунікацію між громадами, суб'єктами ринку та міжнародними донорами. Спільно закохаємо весь світ у наші Звенигородку, Водяники, Буки, Тальне, Жашків, Маньківку, Ватутіно і Лисянку.

Наші дороги та якість роботи інтернету нічим не відрізняються, напевно, від якості в зоні бойових дій. Як ви це зміните?

— 10 кілометрів ми їхали півгодин. І 80 відсотків пересування по округу я була без зв'язку. Оптимізовувати шкільну мережу при такому стані доріг або запроваджувати консультування у ФАПах на основі телемедицини з таким мобільним зв'язком, не кажучи про інтернет — це катастрофа. Впроваджувати реформи треба тоді, коли готова відповідна інфраструктура.

Тому одне з головних завдань депутата — забезпечити виділення грошей із державного бюджету на ремонт доріг в окрузі. Розпочнемо з ремонту сполучення між райцентрами, в подальшому — між центрами громад і селами. Сьогодні на це йде значно менше коштів, ніж потрібно.

Та сама ситуація з мобільним та інтернет-зв'язком. Покриття в нашому окрузі значно гірше, ніж в інших областях. Водночас, швидкісний інтернет є обов'язковою умовою функціонування сучасної школи чи ФАПу. Через те ініціюю регіо­нальну програму впровадження тут інтернету.

Ви поселилися на час кампанії у хаті в Жашкові. Як у вас там із водою, бо місцеві скаржаться на її якість?

— Це правда. Часом у нашій хаті тече болото з крану. Найбільша проблема, що Черкащина, як і вся Україна, потерпає від кліматичних змін. Найболючіше це виражається у зниженні рівня води. Людям бракує води з приватних криниць. Досвід інших регіонів свідчить, що єдиний спосіб вирішення проблеми — акумулювати державний, обласний і місцеві бюджети й забезпечувати населення центральним водопостачанням. Є міжнародні програми, що дають на це кошти, наприклад, програма розвитку Організації Об'єднаних Націй. Об'єднавши громади, поетапно забезпечуватимемо кожний населений пункт, що потерпає від браку води, водогоном.

У цьому окрузі є активні військові, які служили на Донбасі. Як із ними налагоджуватимете зв'язок?

— Почуваюся в боргу перед тими жінками й чоловіками, які зі зброєю в руках захищають Україну. Держава має створити умови, щоб вони цю вдячність відчували.

Я допомагала ветеранам, коли вони зверталися щодо виділення землі чи з інших питань. Але цього мало. Щоб підтримати військових після повернення їх до мирного життя, ініціюватиму створення реабілітаційного центру для воїнів АТО й ООС на території наших районів. Робитиму це спільно з ветеранськими організаціями та Міністерством у справах ветеранів. Центр забезпечуватиме психологічну підтримку, даватиме навчальні можливості, стане майданчиком для самореалізації ветеранів, у тому числі в бізнесі.

На що може сподіватися молодь?

— Якість життя людей у селі не має відрізнятися від життя містян. Місце народження людини не обмежує її майбутнє. Діти та молодь у селі мають отримувати можливості для розвитку — вивчати іноземну мову, займатися спортом і в різних гуртках. Важливо, аби в кожній громаді та великих селах з'явилися багатофункціональні спортивні майданчики. Для забезпечення професійних кадрів у селі ініціюватиму зміни в законодавстві щодо підвищення посадового окладу тренерів і вчителів позашкілля. Працюватиму, щоб люди жили краще.

Зараз ви читаєте новину «"Закохаємо весь світ у наші Звенигородку, Водяники, Буки, Тальне, Жашків, Маньківку, Ватутіно і Лисянку"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути