У Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі почали будувати корабель класу "корвет". Флот отримає його 2016-го, а до 2021 року — іще дев'ять.
— За 20 років Україна не збудувала жодного військового корабля. Таке означає смерть для будь-якої галузі промисловості, — каже експерт Центру досліджень армії, конверсії та озброєння Сергій Згурець, 43 роки. — Жодна країна не мала такої перерви. Японія і Німеччина після поразки у Другій світовій війні почали споруджувати військові судна через шість років. Ми робимо це через 20 років, практично не маючи фахівців і практики.
У будівництві кораблів братимуть участь близько 30 вітчизняних підприємств. Озброєння поставлятимуть французькі компанії. Прогнозована ціна першого корабля — майже 3 мільярди гривень. Треба до червня ухвалити державну програму фінансування перших чотирьох кораблів. Тоді проблем із виконанням контракту не буде. Верф "Меридіан" дозволяє споруджувати одночасно чотири кораблі за модульним принципом — посекційно. Кожну секцію повністю начиняють устаткуванням, а потім з'єднують з іншими. Це пришвидшує будівництво. Заради цього контракту завод відмовився від будівництва рибних траулерів і рефрижераторів.
За чотири роки флот не матиме жодного боєздатного судна, окрім корабля управління "Славутич". Тому спорудження корветів вирішить проблему відновлення боєздатності флоту.
Коментарі