— Ми партія "Голос" йдемо в парламент, щоб знищити стару політику і творити нову, яка принесе справжні зміни, — каже лідер гурту "Океан Ельзи" 44-річний Святослав Вакарчук 16 травня у Києві.
Партію презентував на оглядовому майданчику біля Національного музею історії України на вул. Володимирській.
— Коли Росія створює загрозу ззовні, стара політика ослаблює державу зсередини. Мусимо знищити внутрішнього ворога і стати сильними перед лицем зовнішнього, — говорить Вакарчук. Називає пріоритети: інтереси громадян — понад усе. Вибір України — Європа. Один закон для всіх. Вільна економіка без олігархів. Влада підзвітна громадянам.
Партія створила сайт і сторінки в соцмережах. За кілька годин до неї приєдналися понад 2 тис. волонтерів.
У січні Святослав Вакарчук заявив, що не братиме участі у виборах президента. До цього півроку навчався у Стенфордському університеті в США за програмою для лідерів з України. Вивчав політику й державотворення, економіку й право. Позаторік у листопаді за нього готові були проголосувати 12% виборців.
— Довгоочікувана заява Вакарчука не викликала такого резонансу, яким би він міг бути рік тому, — говорить політолог 41-річний Віктор Таран.
— Нерішучість вилилася в те, що підтримка партії Вакарчука — близько процента, за даними соціологів (торік у червні за неї готові були проголосувати 6% виборців. — ГПУ). Причина — падіння рейтингу лідера. Виборці рік чекали рішучих, чітких заяв, пропозицій і відповідей на складні питання. Оскільки цього не було, розчарувалися.
Головний виклик для Святослава — час. Його мало. Ще один — команда. Вакарчук мусить показати не просто першу п'ятірку, а мінімум десятку і тих, на кого він спиратиметься в регіонах. По-третє — Славко має дати відповідь на запитання: за чиї гроші кампанія?
Чи вийде партії "Голос" подолати 5-відсоткий бар'єр, спрогнозувати важко. Вона одразу потрапляє в жорстку конкуренцію. Насамперед — із Володимиром Зеленським. Обоє молоді, позасистемні політики. Особливо гаряча буде боротьба у західних і центральних регіонах.
Коментарі