Падіння ВВП України у другому кварталі становить 1,1%. Півроку економічні показники країни повільно, але стабільно погіршуються.
— Це наслідок того, що українське суспільство не ставить перед собою жодних цілей для розвитку, — вважає 40-річний Олександр Кендюхов, голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів.
Коли уряд приймав держбюджет 2013-го, був оптимістичний сценарій економічного зростання в 3,6 відсотка. Тому навіть кілька десятків мільярдів гривень — це колосальні недонадходження в бюджет. Якщо ще й не отримаємо кредити з-за кордону, наприкінці року бюджетники залишаться без зарплат.
Навіть якщо нам дадуть гроші, це не виправить системних проблем економіки. Щоб вирватися з режиму повільного економічного падіння, потрібно кілька кроків.
По-перше, провести інвестиційно-інноваційну реформу — аби держава не розраховувала на ефективного приватного власника, а ініціювала створення точок росту виробництва.
По-друге, перейти від оподаткування доходів до оподаткування видатків. Це створить світовий прецедент, коли бізнес не платитиме податків на підприємницький прибуток. За таких умов Україна перетвориться на магніт, що тягнутиме інвестиції з усього світу.
Третій крок — пенсійна реформа. Необхідно змінити підхід від системи нарахування на зарплату до системи відрахування із зарплати на особисті пенсійні рахунки-депозити.
Четверте: запровадити нову енергетичну політику. Суть її у зменшенні енергозалежності.
П'яте: спростити забюрократизовану й зарегламентовану економічну систему до простих прозорих процедур, зрозумілих кожному громадянинові.
Коментарі
3