четвер, 31 серпня 2006 19:10

Уряд за другу державну мову

Повідомлення про те, що проектом програми діяльності Кабінету Міністрів України з 2006 по 2011 рік передбачено визнання російської мови другою державною, викликало емоції. Адже це суперечить нещодавно підписаному Універсалу національної єдності.

— Пункт про визнання російської мови другою державною — це показовий жест Партії регіонів у бік своїх виборців, — не панікує директор Інституту філософії НАН України Мирослав Попович, 76 років. — Ці люди знають, що такі обіцянки не будуть виконані. Та все одно їх дають.

Мирославові Поповичу це нагадує обіцянки щодо цін на газ і нафту — залежать вони не від українських політиків, а від Кремля.

— Вони й не розраховують серйозно, що це буде підтримано Верховною Радою, — каже він про можливу зміну Конституції задля надання російській мові статусу державної. —  Сам Віктор Янукович неодноразово пояснював, що сьогодні надати статус державної іншій мові, окрім української, нереально.

На думку Мирослава Поповича, уряд Януковича може хіба що домогтися надання російській статусу регіональної в окремих областях України.

— Саме про це йдеться в Європейській хартії регіональних мов, яку вже затвердив парламент, — нагадує директор Інституту філософії.

Зараз ви читаєте новину «Уряд за другу державну мову». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути