Позафракційний нардеп 44-річний Юрій Мірошниченко очолив Партію розвитку України. Він — екс-представник президента Віктора Януковича у Верховній Раді. Рішення про переобрання керівництва політсили ухвалили на з'їзді в суботу. До неї також увійшли депутати, які раніше були членами Партії регіонів. Заступником Мірошниченка стала Ірина Горіна. Виконкомом керуватиме Сергій Ларін, який працював у Адміністрації президента Януковича.
Свою партію створили і голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв, позафракційний народний депутат Юрій Дерев'янко, громадська активістка Ольга Галабала, медіа-експерт Вікторія Сюмар та політолог Сергій Таран. Політсилу назвали "Воля". Лідера не призначали. Керувати органами партії будуть ради, які можуть обирати координаторів.
Політолог 49-річний Андрій Золотарьов сумнівається, що ці дві партії потраплять до наступної Верховної Ради за нинішнього прохідного бар'єра у 5%:
— "Волі" для розкрутки знадобляться великі гроші, а в громадських активістів їх немає. Якщо зміниться законодавство і прохідний бар'єр буде радикально знижений, шанс є. "Воля" є відображенням ставлення майданівців до сьогодення. Потенціал соціальної енергії, який був накопичений на Майдані, вимагає реалізації. Тому через певний час мала з'явитися така політична сила, яка претендувала б на те, щоб бути голосом суспільства.
Інша ситуація з Партією розвитку України. Цей проект є рятівником для залишків Партії регіонів. Буде кілька політичних проектів, що претендуватимуть на електоральне поле "регіоналів". ПРУ намагатиметься залишитися у великій політиці — є потужні ресурси. За ними стоїть Сергій Льовочкін, який очолював Адміністрацію президента Януковича. Він має непоганих політтехнологів — досить подивитися на успіх Олега Ляшка на президентських виборах. Також у нього є хороший медійний ресурс, що допоможе у розкрутці. Правда, матиме проблеми з підтримкою українців. Щоб перемогти на виборах, ця політсила повинна мати хороших акторів. А Мірошниченко — актор поганий.
Коментарі