Ексклюзиви
Понеділок, 23 липня 2007 16:01

Українці можуть розчаруватися в демократії

 

Науковий керівник фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, 55 років, не вважає за проблему те, що майже чверть населення України хотіли б мати авторитарний режим.

— Особливо якщо згадати, що держава перебуває в стані хаосу, — пояснює соціолог. — Але треба розуміти, що ймовірність підтримки населенням авторитарного лідера в нас існує. Проте її нейтралізує поділ України на дві частини. І в цьому негативному, здавалося б, моменті, наше щастя.

Кожна з цих частин, пояснює Ірина Бекешкіна, може мати тільки "свого" лідера, якого інша частина ніколи не підтримає. Зараз головними кандидатами на роль таких лідерів є Віктор Янукович з одного боку та Юлія Тимошенко — з боку іншого.

— Хоча більшість українців воліють жити в демократичній країні, ця ж більшість вважає, що принципи та механізми демократії в нас не працюють, — каже Ірина Бекешкіна. — І це досить загрозлива тенденція. Адже якщо вона зміцнюватиметься, то цілком можливе розчарування в демократії в цілому.

Зараз ви читаєте новину «Українці можуть розчаруватися в демократії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2554
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути