Українська традиція бити того, хто працює, останнім часом найбільше відображається на прем"єр-міністрові Юлії Тимошенко. Вона зі своїм урядом найактивніше працює над подоланням наслідків світової економічної кризи і при цьому найбільше отримує "на горіхи".
Утіхою для прем"єра може бути те, що народ розуміє, хто є "ху". Так, 22% громадян нашої країни впевнені, що саме Юлія Тимошенко більше від інших робить для подолання наслідків світової економічної кризи в України. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного упродовж 21–31 травня 2009 року Київським міжнародним інститутом соціології. Методом інтерв"ю опитано 2008 громадян віком від 18 років в усіх областях. Запитання звучало так: "Хто з політиків, на вашу думку, робить більше від інших для подолання економічної кризи в Україні?". На другому місці опинився Віктор Янукович — головний опонент Тимошенко. На його потенціал сподіваються 13,9% людей.
Решта потенційних претендентів на президентську булаву пасуть задніх. Як стверджують аналітики, через переляк опинитися на самоті з Тимошенко та програти на її тлі, Віктор Янукович так раптово зіскочив із процесу створення коаліції.
Чому народ так високо оцінює активність Тимошенко у боротьбі з кризовими явищами? Насамперед тому, що її дії відбиваються у конкретних справах. Наприклад, літні люди дивуються, як главі уряду вдається виплачувати без затримок і в повному обсязі пенсії. І це тоді, коли криза поставила догори дригом усю світову економіку. Наші ж люди пам"ятають, які проблеми з пенсіями були на початку 1990-х... За опитуванням того ж КМІС, 95% пенсіонерів засвідчили, що не відчувають проблем із виплатами пенсій або ж затримки є незначними.
95 відсотків літніх людей не відчувають проблем із виплатами пенсій
Ще один приклад: Юлія Тимошенко залучила в такий непевний час потужні інвестиції. Європейський банк реконструкції та розвитку цього року інвестує в економіку України 1 млрд євро. Принаймні цю інформацію підтвердив голова делегації Ради директорів ЄБРР Тері Браун на зустрічі з прем"єром Тимошенко: "Ми хочемо працювати з вами в період кризи, але ще більше значення має те, що ми хочемо з вами працювати й після кризи".
Браун вважає важливими напрямами співпраці України з ЄБРР, зокрема, енергетичну галузь і муніципальну інфраструктуру:
— Ми допомагатимемо вам у підготовці до чемпіонату з футболу 2012 року, допомагатимемо в реалізації муніципальних інфраструктурних проектів, необхідних для проведення такого турніру.
У свою чергу Юлія Тимошенко зазначила, що Україна та ЄБРР співпрацюють майже в 170 проектах, а обсяг інвестицій ЄБРР в економіку нашої країни досягає $5 млрд.
Коментарі
2