— Військово-морський флот Росії надіслав у Середземне море кораблі, оснащені крилатими ракетами, — каже речниця генсекретаря Північноатлантичного альянсу 60-річна Оана Лунгеску 28 серпня.
У той же час сирійський президент Башар Асад, якого підтримує Москва, оголосив підготовку нападу на останній великий осередок повстанців у місті Ідліб. США застерегли від будь-якого застосування хімічної чи біологічної зброї. І пообіцяли відповісти в разі атаки.
До Сирії ввійшли 10 кораблів флоту РФ. Ще кілька — на підході, повідомила російська преса. Це судна Північного, Балтійського, Чорноморського флоту та Каспійської флотилії. А також два підводних човни.
— Американці не залишать наступ Асада без відповіді. Сирійський президент не має достатньо сили, аби протистояти можливим атакам із боку США, — говорить експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов, 46 років.
— Активізація флоту РФ біля берегів Сирії — це прикриття та захист для Асада на випадок американської атаки. Росіяни не можуть відкрито взяти участь у штурмі Ідліба. Тож допомагатимуть так.
Путін і Асад планують перекласти відповідальність за розруху в Сирії на Євросоюз та Америку. Змусити їх платити за відновлення інфраструктури. Атака на Ідліб може спровокувати ще одну хвилю біженців у ЄС. Росія спекулюватиме на цьому. Тиснутиме на німецьку владу в потрібних їй питаннях.
Американці не афішували своїх намірів. Можуть, наприклад, збивати російські військові літаки в повітряному просторі Сирії.
Наш інтерес полягає в тому, щоб Росія зазнала якомога більших втрат. І не мала великих сил для війни на Донбасі.
Коментарі