Минулий референдум у невизнаній Придністровській Молдавській Республіці якихось значних економічних чи політичних збитків Україні не завдасть. Так вважає директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, 32 роки. Хоча на зусиллях президента Віктора Ющенка з урегулювання Придністровського конфлікту можна ставити крапку.
У неділю переважна більшість мешканців регіону висловилася за незалежність ПМР та її союз із Росією.
— Раніше у Придністров"ї люди підтримували приєднання до України, — нагадує Віталій Кулик. — Такий референдум міг бути проведений ще 1992 року, але завадила позиція офіційного Києва. Тоді ми зробили багато поступок Молдові.
Експерт переконаний, що Україна своїми руками загнала Придністров"я на бік Росії. А недільний референдум став частиною політичної стратегії Москви.
— Російське керівництво прагне створити вигідну для себе ситуацію щодо регіональних конфліктів, — упевнений Віталій Кулик. — Після Придністров"я за тим же сценарієм має відбутися референдум у Південній Осетії.
За задумом, референдум має посприяти також переобранню на нинішній посаді придністровського президента Ігоря Смирнова. Віталій Кулик каже, що підтримка його після референдуму зросте. Президентські вибори у невизнаній республіці мають відбутися в грудні.
— Смирнов знову стане президентом, — прогнозує експерт. — Після цього ситуація в Придністров"ї законсервується.
Коментарі