– Янукович злякався запитання про Тимошенко і розгнівався, коли говорив про Євромайдан, – каже київський психолог 49-річна Валентина Домська. Вона цікавиться фізіономікою і кінестикою понад 20 років. Каже, ніщо так не виказує думки людини, як міміка і жести. Просимо її оцінити відповіді президента під час інтерв'ю українським телеканалам.
– Обличчя і руки можуть розказати про мовця значно більше, ніж слова, – пояснює Валентина Іванівна. – Це не раз заважало Обамі й Меркель, підводило Путіна й Саркозі. Бо бажання, які, наприклад, можна сховати за кам'яним обличчям, обов'язково видадуть руки.
Коли президент відповідає на запитання про Тимошенко, ніяковіє. Очі відводить убік або опускає. Це свідчить про страх і сором. Намагається глянути у вічі співрозмовнику, але знову дивиться вниз. Неважко помітити й потаємне задоволення – кутики губ часто підіймаються вгору, приховуючи посмішку.
Вираз обличчя змінюється, коли йдеться про мітинги на Євромайдані. Губи стискає, брови то опущені, то різко зведені – президент гнівається. Злість виказують стиснуті губи, ледь роздуті ніздрі й насуплені брови. Про відразу свідчать зморщений ніс і трохи піднята верхня губа. Коли намагається зберігати кам'яний вираз обличчя, гаранта підводять руки. Він їх тре одну об одну або стискає в кулаки.
Коли розмова заходить про асоціацію з ЄС, на обличчі з'являються обурення і гнів. Так поводиться людина, яка не вірить у те, що говорить, або не згодна зі своїми словами. Погляд стурбований і неуважний, нижні повіки напружені. Янукович міцно стискає та облизує губи, говорячи: "Ми з вами не знаємо, коли буде прийняте рішення про вступ до Європейського Союзу чи Митного". Це свідчить про розгубленість і незадоволення становищем, у якому опинився. Так поводиться людина, на яку тиснуть. Трохи опущені кутики губ і верхні повіки приховують печаль. Сумнівається, навіть коли говорить, що впевнений. Бо опускає очі й заперечно хитає головою.
Янукович був щирий, коли розповідав про вади правоохоронної системи та розбиті дороги. Не лукавив, бо відкрив долоні в напрямі співрозмовника.
Коментарі