— Верховна Рада повинна нарешті прийняти законне і справедливе рішення, що дасть можливість конфіскувати 1,5 мільярда доларів режиму Януковича. Це питання політичного авторитету коаліції. Також — виживання країни на 2017 рік. Необхідно, щоб президент у найкоротші терміни не просто дав вказівку своїй фракції, а зустрівся з нею, — каже лідер партії "Народний фронт" 42-річний Арсеній Яценюк 20 жовтня.
Парламент того дня не вніс до порядку денного законопроект про повернення вкрадених активів.
— Непристойно, коли президент звертається до своєї фракції, а вона дає тільки половину голосів за ухвалення закону, — продовжує Яценюк. — Що довше за нього не голосують, то більші шанси, що за сценою відбуваються переговори. Колишні представники режиму Януковича переоформлюють кошти з одних компаній на інші, щоб потім вивести за кордон через рішення судів. Тоді український народ не поверне викрадені з бюджету гроші.
— Режим спецконфіскації дасть можливість 1,5 мільярда доларів повернути до державного бюджету. Є законопроект, яким пропонується розподіл цих грошей. Це буде відновлення справедливості, — говорить керівник фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, 40 років.
"Народний Фронт" пропонує 50% від заарештованих в Ощадбанку коштів і цінних паперів спрямувати на національну безпеку й оборону. Решту — на соціальну допомогу для 9 млн громадян.
Крім половини президентської фракції, законопроект про спецконфіскацію не підтримують "Батьківщина" й "Опозиційний блок".
— Готовий прийти на засідання кожної фракції. Ще раз переконуватиму в тому, що закон відповідає європейським стандартам. Остання його редакція розроблена разом з європейськими експертами, — говорить міністр юстиції Павло Петренко, 37 років.
— Фракція "Народного фронту" чітко заявила — неможливо прийняти бюджет без ухвалення закону про спецконфіскацію. Він фактично створює 40 мільярдів гривень дохідної частини. Тому всі фракції повинні проявити політичну волю та проголосувати за нього.
— Раніше президент неодноразово заявляв про підтримку законопроекту про повернення грошей Януковича у бюджет, — нагадує політолог Віктор Небоженко, 63 роки. — Але публічна позиція глави держави не відповідає кулуарній. І саме тому значна частина фракції БПП саботує закон про спецконфіскацію.
По-перше, зрозуміло, що бояться давати будь-який привід для відродження "Народного фронту". А ухвалення закону про спецконфіскацію за ініціативи "НФ" додасть рейтингу цій політичній силі.
Друга обставина, яка пояснює дії фракції "Блоку Петра Порошенка" — Адміністрація президента обрала суто сталінський шлях. Той публічно боровся зі своїми противниками, а потім використовував їхні напрацювання — для посилення своєї влади.
Коли настане час накачувати рейтинги перед виборами, БПП "раптом" згадає про закон про спецконфіскацію і в трохи зміненому вигляді подасть його на розгляд парламенту. Й робитиме все, щоб його ухвалили. А "Народному фронту" запропонують приєднатися — на правах парламентських статистів.
— Третьою причиною блокування закону можуть бути домовленості з лідерами "Опозиційного блоку", — припускає Віктор Небоженко. — Не секрет, що до Революції гідності Порошенко мав партнерські стосунки з "регіоналами". Можливо, взаємні зобов'язання настільки сильні, що президент не вважає за можливе переступити через них і конфіскувати гроші Януковича.
Коментарі