9 грудня Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй удруге ухвалила резолюцію про демілітаризацію анексованого Росією Криму. Попередня була 18 грудня торік.
Документ розробили спільно Україна, держави ЄС, США, Канада й Туреччина. "За" проголосували 63 країни. "Проти" — 19. Крім Росії, це Білорусь, Сербія, Китай, Вірменія, Куба, Киргизстан, Північна Корея, Венесуела, Сирія. 66 країн утрималися.
У резолюції є вимога до РФ вивести свої війська з Криму. Повернути все устаткування із захоплених у Керченській протоці українських кораблів. Є заборона призову кримчан в армію РФ. А також осуд Москви через військові навчання на українському півострові та використання ядерної інфраструктури.
Нарощування Росією військових сил у Чорному та Азовському морях шкодить економіці й соціальній сфері в прибережних регіонах України, йдеться в документі. Засуджує будівництво мосту через Керченську протоку.
— Україна завойовує позиції на міжнародній арені в боротьбі з російською військовою агресією, — каже конфліктолог-міжнародник Григорій Перепелиця, 66 років.
— Резолюція формує уявлення світу, що Росія веде війну проти України, а та справедливо захищається. Це має символічне й моральне значення. Визначення "війна" в документі не згадується. Проте є "воєнна окупація" у вимозі вивести російські війська з Криму й Донбасу. Це підсилює наші дипломатичні можливості.
Коментарі