Кабінет міністрів має намір продати 99,6% акцій Одеського припортового заводу щонайменше за 13,175 млрд грн — тобто майже $524 млн. Таку стартову ціну уряд визначив 18 травня.
Аукціон відбудеться, якщо в ньому візьмуть участь не менше двох претендентів. Один із них повинен бути іноземним, але не російським.
"Оголосимо продаж у перших числах червня. Після цього впродовж 45 днів триватиме підготовка: потенційні учасники надішлють заявки та необхідний пакет документів. Їх вивчатиме приватизаційна комісія, — написав у мережі "Фейсбук" голова Фонду держмайна Ігор Білоус, 38 років. — 100% акцій заводу оцінили в $719,4 млн. $523,8 млн — це початкова ціна, з якої вже вирахували борг перед компанією "Остхем" (власник холдингу Дмитро Фірташ вимагав із заводу у Стокгольмському арбітражі $193 млн за постачання газу. Суд 16 березня виніс рішення на користь Фірташа. — ГПУ). В інвестиційних умовах є пункт про те, що новий власник зобов'язаний сплатити борги і не допустити нових".
— Заборгованість 5 мільярдів гривень — це злочин. Вона фіктивно сформована за рахунок зловживань посадовцями режиму Януковича. Прошу мій виступ вважати депутатським запитом, а відповідний документ я направлю генеральному прокурору, — заявив на засіданні уряду глава парламентського комітету з економічної політики Андрій Іванчук, 42 роки.
Участю в аукціоні цікавляться п'ять великих іноземних інвесторів, каже Білоус. Однак не називає їх.
— Суперниками в боротьбі за Одеський припортовий будуть Ігор Коломойський (виграв аукціон із приватизації підприємства 2009 року, запропонувавши за нього близько $500 млн, але результати торгів скасували. Олігарх оскаржує це рішення в суді) і Дмитро Фірташ. Якщо не через пряму участь у конкурсі, то в судовому порядку, — говорить екс-голова Фонду Держмайна 61-річний Олександр Бондар. — Найкращим власником була б західна компанія. Але в нинішній ситуації вони не ризикують вкладати гроші в Україні.
— Зараз ситуація несприятлива для приватизації — через падіння курсу гривні та не найкращий інвестиційний клімат, — каже економіст Борис Кушнірук, 49 років. — Але багато підприємств у державній власності не просто неприбуткові, а банкрути. Їх тримають на плаву дотації з держбюджету. Це стосується й ОПЗ (перший квартал 2016 року підприємство завершило з 418,6 млн грн чистого збитку. — ГПУ).
Одеський припортовий завод — найбільший виробник хімічної продукції в Україні. Левову її частку експортують. Також є монополістом із перевалки аміаку з країн СНД до морського порту.
Коментарі