Ексклюзиви
пʼятниця, 11 січня 2019 05:35

На зоопарк виділили понад 700 мільйонів гривень, а на тепломережі — у сім разів менше

Автор: WWW.UKRINFORM.UA
  Фото автомобіля, що звалився в яму, вириту комунальниками Харкова посеред Тарасівського проспекту, опублікували в мережі наприкінці грудня торік. Водій ”жигулів” відбувся забоями й переляком. Машину дістали за допомогою спецтехніки
Фото автомобіля, що звалився в яму, вириту комунальниками Харкова посеред Тарасівського проспекту, опублікували в мережі наприкінці грудня торік. Водій ”жигулів” відбувся забоями й переляком. Машину дістали за допомогою спецтехніки

З початку року в Харкові зросли тарифи на тепло і гарячу воду. Згідно з розрахунками комунального підприємства "Харківські теплові мережі", основного постачальника тепла в місті, опалення подорожчало на 17,8%, а гаряча вода — на 15,5%. Тепер тариф на тепло становить 1539 грн за гігакалорію або 39,38 грн за кв. м. Це в середньому на 20% дорожче, ніж в Одесі, Дніпрі та Львові. З міст-мільйонників більше платить тільки Київ. Та й то не весь, а лише та його частина, де місцева влада ділить тепломережі з Рінатом Ахметовим.

Аналогічна ситуація по гарячій воді. З цього місяця харків'яни платитимуть 93 грн за кубометр, що в середньому на 15% дорожче, ніж в інших містах-мільйонниках.

Зростання тарифів місцева влада обґрунтовує тим, що КП збиткове. За два попередніх фінансових роки — 2016-й і 2017-й — підприємство показало понад 1 млрд грн збитків. У 2018-му ситуація буде не кращою: ще восени, за словами економістів КП, збитки становили майже мільярд гривень.

Але, крім підвищення тарифів, місцева влада для вирішення проблеми не робить, по суті, нічого. Активісти не перший рік говорять про непрозору і заплутану бухгалтерію "Харківських тепломереж", які нарощують операційні витрати і дебіторську заборгованість.

Мабуть, міську владу це влаштовує. Гендиректор Сергій Андрєєв очолює "Харківські теплові мережі" з 2003 року. За цей період ситуація на підприємстві постійно погіршується: кількість відремонтованих теплотрас зменшується, борги ростуть, кваліфіковані робітники звільняються.

У декларації Андрєєва зазначено, що на рахунках і готівкою у нього зберігається 4,6 млн грн. Ще комунальне підприємство "Харківміськліфт" повернуло йому 1,15 млн боргу. На дружину зареєстровано дві квартири і будинок площею 434 "квадрати" в Харкові.

Слідчі ГПУ під час негласних слідчих дій отримали інформацію про наявність у Андрєєва рахунку в "Укрексімбанку" на 1,8 млн грн, про що не вказано в декларації, за даними ЗМІ. А спливла ця інформація під час розслідування іншої резонансної кримінальної справи про розтрату грошей Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Йдеться про те, що керівництво КП "Харківські тепломережі" в змові з низкою приватних компаній привласнили міжнародну позику в $382 млн, виділену проектом МБРР "Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання в Україні".

Однак понад рік тому мер Харкова Геннадій Кернес підписав новий контракт з Сергієм Андрєєвим. "Він керуватиме підприємством ще п'ять років", — повідомив міський голова.

Люди готові платити за теп­ло навіть за цими казковим тарифами. Але виявляється, в XXI ст. в найбільшому місті України тепло — це недозволена розкіш.

19 грудня Кернес пригрозив звільненням директору "Харківських тепломереж" через те, що 400 будинків залишаються без гарячої води. Андрєєв тоді пообіцяв, що питання на Олексіївці (житловий масив Харкова. — ГПУ) буде вирішене до Нового року. "Харківські тепломережі" створили сторінку в "Фейсбуку" — якщо в будинках харків'ян немає опалення або гарячої води, вони можуть поскаржитися онлайн. Новий рік пройшов, а на сторінці досі численні скарги. "Як не було опалення, так і немає…", "Вода все ще відсутня…", "Вода є, але вона холодна…", "Дали гарячу воду 30-го, а 31-го зникла…", "Гарячою водою наповнюється тільки траншея біля будинку…", — коментують харків'яни.

І це ще не було сильних морозів. Минулої зими в лютому 600 багатоповерхових будинків в різних районах міста залишилися без опалення про мінус 20. Щоб не допустити повторення такої катастрофи, із заступником міського голови Ігорем Тереховим розмовляв віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко.

— Закриваємо спершу всі питання життєзабезпечення, теплопостачання, водопостачання, водовідведення… А потім вже говоримо про інші інвестиційні проекти. Я "за зоопарки", але в першу чергу жителі мають бути з теплом, — сказав Зубко.

Міська влада минулого року виділили на реконструкцію зоопарку понад 700 млн грн, а на відновлення тепломереж — менше 100 млн. Решту грошей, які міськрада виділяла ХТМ, пішли на екстрене погашення зарплат і газових платежів.

Зараз на сайті Харківської міськради в п'ятірці найпопулярніших петицій до влади — вимога капітально відремонтувати трубопроводи ХТМ. Петиція зібрала понад тисячу підписів. Її автор вказує, що "з кожним роком кількість аварій на трубопроводах зростає в геометричній прогресії, майже як і ціни, але не якість послуг. Необхідно провести капітальний ремонт. Для фінансування можна використовувати, наприклад, гроші, виділені для будівництва роздягалень в парку ім. Горького, а це 22 мільйони гривень. Людям важливіше жити в теплі і з гарячою водою, а не з роздягальнями в парку".

Але поки що в фінплані міста на сквери і парки закладено майже 300 млн грн, ще 700 млн — на зоопарк, зазначив після прийняття бюджету на 2019 рік депутат міськради Ігор Черняк.

Зараз ви читаєте новину «На зоопарк виділили понад 700 мільйонів гривень, а на тепломережі — у сім разів менше». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути