У січні цього року було на 40% менше хворих на гострі респіраторні захворювання, ніж на початку минулого року. У лютому медики фіксували щотижневе збільшення випадків недуги на 5-7 тис. Зараз грипують близько 50 тис. українців, підрахували в Українському центрі грипу.
— Перебіг епідемії мало відрізняється від попередніх років. Рівень захворюваності зазвичай зростає хвилеподібно у січні-лютому, — коментує завідувач кафедри клінічної імунології Національної медакадемії Лариса Кузнєцова, 66 років. — Цього сезону хвилі охоплюють менше людей, ніж попередні два роки.
Кількість вірусів і бактерій теж не змінилася. Але морозна погода, яка на кілька тижнів установилася в Україні, зіграла позитивну роль. Люди підхоплюють грип та ентеровіруси переважно повітряно-крапельним шляхом. А на морозному повітрі пара, яку ми видихаємо, швидко перетворюється на кригу й опадає. Це гальмує передачу вірусу. Джерела захворюваності перемістилися у людні приміщення, транспорт. Звідси й зростання кількості хворих.
Найсприятливіша погода для епідемії грипу — коли температура не опускається нижче -7°С, висока вологість повітря. Якщо у сонячні дні віруси поширюються помірно, то під час туманів, які можуть затримати крапельки вологи, — дуже швидко. Потепління, що його обіцяють на початку березня, може цьому сприяти. Але великий спалах захворюваності на грип навряд чи станеться. Вірус доти може зникнути.
Коментарі