Ексклюзиви
вівторок, 08 вересня 2009 18:17

"Ми заплатимо тільки за той газ, який використовуємо"

Автор: фото: Олександр ПРОКОПЕНКО
  Юлія Тимошенко: ”Росіяни не мають до нас газових претензій”
Юлія Тимошенко: ”Росіяни не мають до нас газових претензій”

Після теплої зустрічі Юлії Тимошенко і Володимира Путіна в Польщі деякі українські політики знову почали спекулювати на газовій темі. Для того, щоб розставити всі крапки над "i", прем"єр-міністр Тимошенко провела брифінг, на якому розповіла про постачання російського блакитного палива до України і його транзит через нашу державу до Європи.

Прем"єр наголосила: між Україною і Росією немає жодних суперечностей щодо газових контрактів. "Усі ці розбіжності в головах крупних українських політиків, тому що там хаос, повний розбрід і бажання брати хабарі", — заявила Тимошенко. За її словами, в газових відносинах двох країн завдяки підписаному 10-річному контракту тепер лад, що не вимагає додаткових підписів або перегляду ціни. Це стосується не тільки постачань російського газу до України, а і його транзиту до країн Євросоюзу.

Прем"єр спростувала міфи з приводу штрафних санкцій, що їх, за контрактом, Росія нібито може на нас накласти. Схема, яку буцім запропонував "Газпром": "беріть, скільки пропонуємо, і платіть за все", — це страшилка, пояснила Тимошенко. Натомість дає інший механізм. Україна заздалегідь подає заявку на об"єм газу, який, за розрахунками, їй необхідний. І залишає 20-відсотковий люфт у той або той бік.

Такі контракти — звична європейська практика, за аналогічними документами "Газпром" працює з країнами Євросоюзу. Зараз, за словами Тимошенко, Україна планує подати заявку на 32 млрд "кубів" газу (раніше ця цифра становила 52 млрд). "Але ніщо не заважає нам за чинним контрактом подати заявку на менший об"єм — 27 або навіть 26 мільярдів. Ніхто нас за це не оштрафує", — відзначила глава уряду. І ще раз наголосила: якщо виникне необхідність внести якісь зміни до контракту, зокрема, скоротити споживання газу, то завжди можна домовитися з російськими колегами без будь-яких штрафних санкцій. Що й було обумовлено під час останньої зустрічі з Володимиром Путіним.

Тимошенко кілька разів повторила, що росіяни не мають до нас газових претензій. Доказ — слова президента Російської Федерації Дмитра Медведєва про те, що Україна платить своєчасно, без затримок.

Ті, хто нагнітає газову істерію, так або так пов"язані з компанією "РосУкрЕнерго"

Прем"єр нагадала, що відповідно до умов угоди ставка на транзит російського газу до Європи 2010 року буде збільшена на 50–80%, залежно від вартості нафтопродуктів. І що всі ціни — як за наданий російський газ, так і за його транзит — установлюють лише за формулою і переглядають щокварталу.

Тимошенко переконана: ті, хто нагнітає газову істерію, так або так пов"язані з компанією "РосУкрЕнерго" і сумують за хабарами і посередниками.

Також прем"єр-міністр заявила: Україна вже закачала до підземних сховищ 25,5 млрд кубометрів газу і має намір припинити його закачування цього року. Фахівці розрахували, що така кількість дозволить країні не тільки спокійно пережити осіннє-зимовий період, а й забезпечити безперебійний транзит російського блакитного палива до Європи.

Таким чином Україна поставила своєрідний рекорд. Раніше кількість газу в підземних сховищах ледве дотягувала до 3 млрд "кубів". Тому, за словами Юлії Тимошенко, можна сміливо говорити про створення нового інституту — національного резерву природного газу.

Зараз ви читаєте новину «"Ми заплатимо тільки за той газ, який використовуємо"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути