середа, 12 липня 2006 18:16

Кадри вирішили все

Автор: малюнок: Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ
 

Отже, маємо друге пришестя Партії регіонів "со товаріщі". Не буду оригінальним, коли скажу: винні за такий фінал "коаліціади" в першу чергу ті люди, які прийшли до влади на хвилі помаранчевої революції і назвали себе "командою Ющенка". Вони зробили все, щоб було саме так, а не інакше.

Почалося все це не після виборів 2004 року, а задовго до них. Усякого добра попливло в бік нинішнього президента в розрахунку "в"їхати до раю" на його шиї. Команда Ющенка була дуже строката, всіх кольорів веселки — унікальне поєднання непоєднуваних людей. Воно зрозуміло: в тих умовах важив кожен голос. Ющенко змушений був приймати всіх, хто приходив. Відштовхнути когось означало посилити конкурента. Тому доводилося терпіти, умовляти, задобрювати. Все — заради успіху. І він прийшов. Але не завдяки, а всупереч зусиллям багатьох із так званої "команди Ющенка".

Мені довелося пройти не одну виборчу кампанію. Але такої неорганізованої, безтолкової, незграбної я ще не бачив. Зате дізнався, що таке марнотратство і "дерибан", "кидалово" і саботаж, безвідповідальність і необов"язковість. Я тоді не раз казав: "Якщо Ющенко переможе, то не завдяки своїй команді, а всупереч їй".

У нашій Дніпропетровській області кілька разів ламали структури виборчих штабів. Уводили до них абсолютно випадкових, неспроможних людей, які своїм "авторитетом" працювали не "за", а "проти". У розпал виборчої кампанії несподівано й без переконливих пояснень замінили керівника обласного штабу. Перед третім туром відбулася масова заміна керівників місцевих штабів. Замість людей, що непогано відпрацювали два тури, попризначали інших — інколи невідомо кого з тих, хто прибився до Ющенка вже в другій половині грудня. Те ж робилося і в інших областях.

І що ми отримали? В деяких містах, районах, на окремих дільницях у третьому турі голосування Ющенко отримав менше голосів, ніж у другому. Бо вже тоді проти нього досить успішно працювали деякі "люди Ющенка".

А далі почалося формування "нової влади"? Суперлояльність до старих комуністично-кучмівських кадрів вражала. У нашій області якщо з півсотні посадовців замінили, то добре. Перебування Юрія Єханурова на посаді губернатора запам"яталося прилюдним цілуванням з Леонідом Кучмою та батьківською турботою про працевлаштування колишніх голів держадміністрацій.

Дізнався, що таке марнотратство і "дерибан", "кидалово" і саботаж

Водночас у деяких районах голови адміністрацій не призначалися місяцями. Потрібні ж "професіонали", "з досвідом роботи", а де їх узяти? В одному з районів відкинули абсолютно підходящу кандидатуру: підприємець, депутат, національно свідома, принципова і авторитетна людина. Але, бачте, не було "корочки" про вищу освіту. Виходить так, що людина без формальної вищої освіти керувати цілою областю України може, а от районом у Дніпропетровській області — ні. А щодо досвіду роботи в органах влади, то де він візьметься у тих же рухівців? З іншого боку — хіба багаторічна праця в дуже несприятливих умовах — це не досвід роботи? Якщо люди змогли на ентузіазмі, без грошей, без підтримки влади, всупереч шаленому тиску і саботажу організувати виборчу кампанію і дати "за Ющенка" 32% — напевне, вони чогось варті. Але ні — "непрофесіонали". З "професіоналами" якось простіше. Вони "правила гри" добре знають?

Утім, "старі кадри" турботу оцінили і віддячили. Виборці теж.

У Дніпропетровській області блок "Наша Україна" набрав на минулих виборах аж 5,28% голосів. Четверте місце з кінця. Гірше лише в Севастополі, Луганській та Донецькій областях.

І результат цілком прогнозований. Бо вся виборча кампанія була виборчим саботажем. Для провалу "Нашої України" зробили все — починаючи зі створення блоку, формування виборчих списків і штабів (всюди "професіоналів" аж кишіло) і закінчуючи проведенням самої кампанії.

Окрім того, дехто вирішив: члени президентської партії мають проїзний "на всі види виборів"...  Панове, так могло бути за старої влади, але Віктор Ющенко — це не Кучма чи Кравчук. Він народний президент демократичної України. І те, що працювало вчора, вже не працюватиме сьогодні. На демократичних виборах за вас агітує не ваше крісло, колишні заслуги чи "наближеність до тіла", а щоденна робота.

І має рацію зараз Ющенко, коли не хоче перевиборів. Бо розуміє: цього разу "Наша Україна" й половини від тих 13% не збере. З дня виборів пройшло вже три місяці — але й досі повністю не розрахувалися з людьми, які працювали на "Нашу Україну". Кажуть, немає грошей.

Те, що ніби так несподівано відбулося у Верховній Раді 6 липня, має й ознаки закономірності. Можна лише дивуватися, що Олександр Мороз так довго шукав спільну мову з "Регіонами" та КПУ. Це природний союз колишніх однопартійців по КПРС. Між цими людьми практично немає розбіжностей у принципових питаннях. І кольори нового блоку — "біло-блакитний" та червоний природно зливаються в російський "триколор".

Що поробиш? Кращої влади ми поки що не заслуговуємо.

Президент Віктор Ющенко — хоч би що про нього говорили — сильна і мужня людина. Гадаю, він мусить зробити висновки, взяти на себе частину відповідальності за свою команду і спробувати виправити ситуацію. Навіть після політреформи президентська посада дає можливості коригувати діяльність Верховної Ради і Кабміну, не допускаючи непродуманих та шкідливих кроків.

І головне — Ющенкові потрібно повернути довіру розчарованих. А для цього доведеться розібратися з "перевіреними" кадрами й оновити команду. Серед тих 15 мільйонів, які голосували за нього в третьому турі, можна вибрати кількасот тисяч чесних порядних людей. Хай вони не "професіонали", але це — великий плюс. Дайте цим людям шанс, і вони не зрадять.

Зараз ви читаєте новину «Кадри вирішили все». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути