Страсбург — місто багате. За статистикою, тут найбільша у Франції кількість мільйонерів на душу населення. Мабуть, у Страсбурзі можна не почуватися незручно через те, що носиш на руці годинник за сотні тисяч доларів. Ну, скажімо, такий, як у нардепів від Партії регіонів Бориса Колеснікова та Рината Ахметова.
Колесніков відтепер у постійній делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи, розташованій у тому ж затишному Страсбурзі. Один із чільних "регіоналів" матиме змогу приїздити сюди щонайменше чотири рази на рік. Орім нього, в українській делегації у ПАРЄ — ціле сузір"я впливових представників Партії регіонів: Раїса Богатирьова, Сергій Клюєв, Юхим Зв"ягільський і навіть сам Віктор Вікторович Янукович — син прем"єр-міністра.
Це не роздвоєння особи, а холодний розрахунок
У той же час жодного чільного нардепа-"регіонала" немає у делегаціях Верховної Ради на міжпарламентських асамблеях СНД чи Євразійського економічного простору. Можливо, це виглядає не надто природним для їхніх виборців, але не для них самих депутатів від "Регіонів". Здаватися часом може всяке, але все ж таки політики з цієї партії — люди нормальні, зі здоровим глуздом. Вони багато говорять про Єдиний економічний простір з Росією, Казахстаном і Білоруссю, про дружбу з "братнім" північно-східним народом. Але насправді хочуть не до Москви, Рязані або Калуги — а до Лондона, Праги чи Монте-Карло.
Колесников, Богатирьова, Клюєв та інші напевне знають, що в Європі незрівнянно краще, ніж в Росії. Що крім газу, все потрібне для них є на захід, а не на схід від українських кордонів. У них дорогі італійські костюми, коштовні швейцарські годинники, і розкішні німецькі автомобілі та приємні французькі парфуми. Відпочивають вони на іспанських чи італійських курортах. Їхні діти і внуки ніколи не поїдуть учитися до Москви або Санкт-Петербурга, а здобудуть дорогу та якісну європейську чи американську освіту. І нинішню владу Ахметов з Януковичем отримали завдяки тому, що в Україні демократія саме європейського типу — а не та, що в путінській Росії.
Політики-"регіонали" добре розуміють, що від Росії слід триматись якнайдалі. Але не кажуть і навряд чи скоро скажуть це своїм виборцям: Партії регіонів вигідно підтримувати їх проросійськими. Переважна більшість жителів Макіївки, Дебальцевого чи Горлівки ніколи не бачила Європи. Зате бачить, як обрані ними депутати зустрічають в Україні Костянтина Затуліна, наче національного героя. Їм приємно чути про державний статус російської мови, подобаються слова про дружбу з Росією — і лайка на адресу США чи НАТО. Вони за це голосують.
Лідери Партії регіонів давно вже живуть подвійним життям: насправді у процвітаючій Європі, але для виборців — у суперечливій, безперспективній Євразії. Це не роздвоєння особи, а холодний розрахунок. Можливо, колись вони від цього втомляться.
Коментарі