Ексклюзиви
вівторок, 09 серпня 2011 06:45

Чиновники почали жити за рахунок бідних людей

Право користуватися соціальними і професійними пільгами мають близько 43 відсотків українців. Отримують їх понад 18 млн людей.

— Забезпечити коштами всі передбачені та задекларовані пільги держава не спроможна, — каже керівник Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко, 29 років. — Наприкінці 2000-х із держбюджету на пільги витрачали близько 30 мільярдів гривень. Це дорівнювало річним видаткам усіх місцевих бюджетів країни. Зараз ці цифри взагалі не озвучують. При цьому держава не рахує, наприклад, скільки пільговик спалив побутового газу або наїздив у громадському транспорті. Але відшкодовує транспортним і газовим підприємствам витрати.

Рівень доходів багатьох пільговиків не потребує додаткового нарахування знижок, вважає директор програми "Верховенство права" фонду "Відродження" Роман Романов.

— Є пенсіонери, які отримують близько 5 тисяч гривень пенсії, — каже. — За логікою, у них немає потреби користуватися пільговим проїздом у громадському транспорті. Так само працівники прокуратури чи Служби безпеки. Хіба вони не мають змоги купити квитка у тролейбусі? Щоб змінити ситуацію, держава повинна скасувати пільги за професійною ознакою та відмовитися від зайвих благ за просування по чиновницькій драбині. Це було актуально в Радянському Союзі, де принцип соціалістичної рівності дозволяв не платити гідну зарплату. Нині ж пільги слід надавати тільки тим соціальним групам, які в умовах вільної конкуренції не можуть забезпечити собі прожиття. Допомога мусить бути адресною. До такої системи зараз наблизився лише процес надання субсидій на оплату комунальних послуг.

— Зміни до закону "Про державний бюджет" ліквідували низку пільг "чорнобильцям", "дітям війни" і військовослужбовцям, каже виконавчий директор Української Гельсінської спілки Володимир Яворський, 34 роки:

— Раніше "дітям війни" доплачували 30 відсотків до мінімальної пенсії, що складало близько 300 гривень. Зараз доплата становить біля 50 гривень. Такі дії можна було б зрозуміти, якби уряд за фінансової скрути скорочував усі видатки по країні. Але народні депутати й інші високопосадовці не скасували собі жодної пільги. Бюджети державних органів на останній істотно виросли. Виглядає так, що чиновники почали жити за рахунок бідних людей.

 

600

Понад стільки соціальних і професійних пільг гарантують українцям близько 50 законів і урядових постанов. Серед пільговиків 6 млн "дітей війни", 5 млн ветеранів праці, 3 млн ветеранів війни, 2,6 млн інвалідів і 2 млн "чорнобильців".

 

Зараз ви читаєте новину «Чиновники почали жити за рахунок бідних людей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути