понеділок, 05 лютого 2007 21:04

Альянс Тимошенко та Януковича може стати правилом

Місяць між другою і третьою сесіями Верховної Ради — це не просто 30 днів, а ціла епоха сучасної української політики. Нардепи пішли на канікули в країні з парламентсько-президентською системою, де президент продовжував залишатися ключовим гравцем. А повертаються в державу з новою політичною реальністю. Справжнім її главою став прем"єр-міністр, президентові ж відводиться роль спостерігача.

Причиною такої зміни стало набуття чинності закону про Кабінет Міністрів. Навіть якщо це піддається сумнівам і своє слово має сказати Конституційний суд, сьогодні закон передав усю повноту влади в державі в руки глави уряду.

Багато в чому ситуативний альянс Юлії Тимошенко та Віктора Януковича може стати постійним правилом у разі, якщо інтереси цих двох ключових гравців збігатимуться і надалі. Принаймні кілька таких нагод трапиться вже в перші дні третьої сесії, коли парламент розглядатиме у повторному читанні закон про опозицію. У ньому особливо зацікавлена Юлія Тимошенко.

Чутки про те, що Мороз вирішив замінити Рудьковського не виглядають сенсацією

Утім, вже відомо, що сесія розпочнеться з гучного скандалу. Його ініціатором виступила фракція "Народного Союзу "Наша Україна". Її лідер В"ячеслав Кириленко зажадав негайної відставки голови Верховної Ради Олександра Мороза. Причиною став той самий закон про Кабмін, який остаточно зруйнував мости, які ще хоч якось зв"язували Ющенка з Януковичем.

Зовсім не дивує те, що віддати голоси за відставку спікера вже пообіцяла Юлія Тимошенко. Проте, схоже, що на тлі чергового тріумфу "біло-синіх" проблема Мороза, хоч як для нього це не прикро, мало обходитиме і його партнерів по коаліції. Байдужість, із якою на "наїзд" відреагували "регіонали", і посилення протиріч у відносинах головного соціаліста з комуністами, має суттєво його збентежити. Тим більше, що проблем у його власному партійному господарстві не бракує. Масла у вогонь підлив скандал із міністром-соціалістом Миколою Рудьковським — той примудрився "підставити" не лише патрона, але й прем"єра. Тому чутки про те, що Мороз вирішив замінити Рудьковського в уряді на іншого однопартійця, вже не виглядають сенсацією.

Але найбільшу загрозу інтересам СПУ і КПУ становить посилення взаємного тяжіння між двома найбільшими фракціями — Партії регіонів і БЮТу. Соціалістам з комуністами буде все важче розігрувати свою "золоту акцію". Водночас економічні негаразди призвели до падіння рейтингів "регіоналів" та соціалістів, але комуністи впевнено вибралися із кризи втрати підтримки виборців, яку вони переживали впродовж останніх років. Їм потрібно це закріпити, і задля цього вони з часом ладні будуть залишити антикризову коаліцію. А та вже й так починає розмиватися напливом перебіжчиків із числа колишніх бютівців і "нашоукраїнців".

Місце Кушнарьова в партії займе Раїса Богатирьова

За час депутатських канікул великої втрати зазнала Партія регіонів: залишилася без найкращого промовця і головного ідеолога Євгена Кушнарьова. Найбільше від цього постраждав особисто Віктор Янукович. Зі смертю Кушнарьова він поступово втрачатиме контроль за ситуацією в партії і фракції. Політика ж не допускає порожнини, отож місце Кушнарьова в партії займе Раїса Богатирьова. Вона представляє другий табір всередині Партії регіонів — найбагатшого громадянина України Рината Ахметова. Протиріччя між "старими" та "новими" донецькими вже давно не є таємницею. І посилення Януковича як прем"єра їх не лише не усуне, а ще більше поглибить. Амбіції та манера його поведінки багатьом у партії вже давно не до вподоби, і вони бачать на чолі її зовсім іншу людину. А з втратою такого потужного партфункціонера, як Кушнарьов, ідеологічний блок повністю перейде до Богатирьової.

Зараз ви читаєте новину «Альянс Тимошенко та Януковича може стати правилом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути