У суботу президент Віктор Ющенко має повідомити, чи очолить список "Народного союзу "Наша Україна" на наступних парламентських перегонах. Перед ним складний вибір. З одного боку, Ющенко як президент ніби має бути вище міжпартійної боротьби. З іншого — програш його опорної політичної сили може призвести до непередбачуваних для демократії та зовнішньої політики держави наслідків. То яке з двох лих обрати президентові?
Валерій Шевчук, 66 років, письменник:
"Це екстремальна ситуація, і президент повинен бути на чолі"
— Ющенко має розуміти, що зараз йому конче необхідно реабілітувати ідеї помаранчевої революції. Інакше програє не тільки він, а й увесь український народ. Буде реванш "бандюковичів". Тому він мусить очолити список. Бо це та екстремальна ситуація, коли на чолі повинен ставати президент. Без Ющенка блок буде безголовим.
Сергій Фоменко, 33 роки, співак:
"Чому партії Литвина можна, а партії Ющенка — ні?"
— Чому партія спікера Верховної Ради Литвина може використовувати його ім"я, а "Наша Україна" ім"я Ющенка — не може?
Можливо, президентові необов"язково офіційно брати участь у парламентській кампанії. Але треба, щоб його ім"я міцно асоціювалося з "Нашою Україною". Таким чином Ющенко і приводу для критики уникне, і мети своєї досягне.
Ірина Бекешкіна, 53 роки, соціолог:
"Уявіть, що Ющенко очолить список і програє"
— Раніше Ющенко заявляв, що не піде на вибори. Коли ж вибере щось інше, то буде непослідовним. Але гадаю, що й без Ющенка результат НСНУ буде нормальним. Опитування свідчать: його присутність додає партії лише 3–4 відсотки. Більше впливає наявність чи відсутність у першій п"ятірці таких одіозних осіб, як Порошенко.
Попереду зараз "Регіони України", а НСНУ навіть і з Ющенком до них не дотягується. Уявіть, що Ющенко очолить список і програє не тільки Януковичу, а й Тимошенко. Чи йому це треба?
Вадим Карасьов, 49 років, політолог:
"Президентові потрібно ризикувати"
— Логічніше було б, якби президент очолив список. Інших лідерів, здатних забезпечити НСНУ потрібний результат, ця партія не має. А вона ж претендує і на лідерство після виборів, і на посаду прем"єра. Тому фактор участі у виборах Ющенка є головним. Навряд чи хто-небудь інший може сьогодні забезпечити серйозні переговорні позиції під час майбутнього формування парламентської коаліції і затвердження прем"єра. Так що президентові треба ризикувати.
Марина Сорока, 38 років, тележурналіст:
"Слід зробити, як колишній цар Болгарії"
— Для Ющенка логічніше було б вчинити так, як 2001 року колишній болгарський цар Сімеон II Сакськобурготський. Він не міг брати участі у парламентських виборах, оскільки п"ять років до того не проживав у Болгарії. Але дав блокові своє ім"я, і цей блок переміг. А Сімеон став прем"єром.
Ющенко міг би зробити так само. Тобто допомогти партії своїм іменем.
Коментарі