Батьки відіграють важливу роль у тому, щоб помітити, чи є у дитини проблеми із зайвою вагою.
Щоб дитина добре почувалась, їй потрібна фізична активність і здорове харчування, пише "Наша мама".
Саме батьки повинні допомогти малечі розвинути звички, які б сприяли цьому способу життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виховати продуктивну дитину
Реально оцінити вагу дитини можна, вирахувавши індекс маси її тіла, тобто співвідношення зросту й ваги дитини. Розрахунки покажуть, чи є відхилення від норми. ІМТ дітей залежить від статі й віку.
ІМТ вимірюється у відсотках. Його показники в дітей можуть бути такими:
- здорова вага: 5 - 84 відсотків;
- надмірна вага: 85 - 94 відсотків;
- ожиріння: 95 відсотків і вище.
Надмірна вага у дитини може привести до різних захворювань у майбутньому, тому якщо є її прояви, то батькам варто починати діяти. Адже є ризик розвитку захворювань дихальних органів й болю в суглобах. Дитині з надмірною вагою буває важко контактувати з однолітками. Трапляються й випадки, коли у дітей можуть розвиватися такі хвороби, як цукровий діабет другого типу, гіпертонія або підвищуватися рівень холестерину. Діти з надмірною вагою страждають через булінг однолітків, що спричиняє депресію і низьку самооцінку. Також цілком ймовірно, що ця проблема буде і в дорослому віці. Через це виникає ризик розвитку хвороб серцево-судинної системи, ряду онкологічних захворювань.
Дитячий страх переважно виникає через пережитий стрес і може мати наслідки для психіки дитини. Є кілька видів наслідків від переляку. Легкий наслідок страху минає швидко і проявляється в раптовій істериці, переляку, неспокійній поведінці, надмірній активності, заціпенінні. Середній наслідок супроводжується порушенням апетиту, нічними кошмарами, безсонням, пробудженням серед ночі, страхом темряви, замкнутого простору, гучних звуків.
Коментарі