У дітей віком до 5 років можуть з'явитися проблеми з поведінкою та емоціями, якщо вони забагато користуються гаджетами.
Такого висновку дійшли науковці фінського Інституту охорони здоров'я і соціального забезпечення, передає zdorovia.com.ua.
До дослідів залучили 699 дітей, серед яких 333 дівчинки і 366 хлопчиків. Вчені слідкували за їхнім здоров'ям і психічним благополуччям від народження до 5 років за допомогою анкет, які заповнювали їхні батьки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчити дитину правильної поведінки у екстрених ситуаціях
Ті повідомляли, скільки часу їхня дитина проводила за електронними пристроями в будні і вихідні дні, скільки годин вона дивилась телевізор, скільки грала в комп'ютерні ігри, ігрові консолі, а також в ігри на мобільному телефоні, планшеті чи іншому пристрої.
Коли дітям виповнилося 5 років, дослідники вивчили анкети для оцінки поширеності психосоціальних симптомів: поведінкових і емоційних проблем, нетривалої уваги, труднощів в пошуку і збереженні друзів і гіперактивності. І дійшли висновку, що активне використання гаджетів, особливо заради розваг, серед дітей у віці 18 місяців на 59% збільшує ризик виникнення проблем у відносинах з однолітками. Якщо 5-річні діти проводили перед телевізором, смартфоном або планшетом більш як 60 хв. на день, у них підвищувався ризик появи імпульсивності, гіперактивності, а також проблем з концентрацією уваги.
Це свідчить про те, що використання гаджетів, особливо для перегляду програм, призводить до розвитку психосоціальних проблем у дитини.
Часом дитина може поводитися агресивно: битися, кусатися, обзиватися, сваритися. При цьому з нею неможливо дійти згоди, і на це є певні причини. Агресія - це не завжди погано. Наприклад, малі діти так намагаються впоратися з емоціями. Але з дорослішанням вони мають вчитися контролювати швидкі емоційні реакції.
Коментарі