понеділок, 26 вересня 2011 05:15

Вокзал не можна виносити за місто

230 соціальних будівельних об'єктів відкрили в області цього року. Серед них — дитяча обласна лікарня та Річпорт у Черкасах, туристичний комплекс "Авто-ріка" у Каневі, вертолітний майданчик у селі Пекарі, басейн у школі ім. Захаренка в селі Сахнівка Корсунь-Шевченківського району, стадіон у селі Паланка Уманського району.

Чи потрібні вони та чого бракує в області, розповідає черкаський архітектор Федір Гонца, 36 років.

— На вертолітний майданчик витратили купу грошей. Але навіщо він там? Якби Канів був густонаселеною територією, то інша справа, а так, що там є? За Річпорт взагалі мовчу. Ну, хоч до ладу привели, не смітник уже. По суті у Річпорту відкрили ресторан. Дебаркадерів — плавучих пристаней — немає. Навіть якщо плавзасіб і попливе, то йому не буде до чого пристати. Та й кораблів у нас у державі, а тим більше, у місті немає.

Чого не вистачає області?

— У Черкасах взагалі немає концертного залу. Є театр, який використовують для концертних заходів і палац культури "Дружби народів". Немає виставкового залу. Невеликі виставки проходять у музеях, але там зберігаються постійні експозиції. Є проблеми зі спортивними об'єктами — по області стадіони потребують реконструкції. У нас є ляльковий театр, а приміщення для нього немає. Бракує цікавих об'єктів для туристів, особливо колоритних місць харчування. Раніше біля мерії був майданчик для голубів, обгороджений дерев'яним парканчиком. Там годували пташок, усі голуби сиділи й не літали по місту. Наче проста річ, але й цього немає.

Що відбувається з об'єктами "Золотої підкови Черкащини"?

— Цю програму запровадила попередня влада. Теперішня зацікавлення у ній не виявляє. Навіть не обговорюють ці питання. Архітектурні пам'ятки занепадають. Це і школа в селі Козацькому Звенигородського району, де викладав Іван Крилов. Там будівля наполовину зруйнована, дах взагалі впав. Те саме в селі Леськове Монастирищенського району. А в Тальному? Пам'ятку мисливський палац графа Шувалова перетовкли, так і покинули.

Що зміниться у Черкасах відповідно до нового генплану забудови міста?

— Із міста хочуть винести залізничний вокзал. Якщо це зроблять, то він здохне. Винесуть десь у поле, а доїхати до нього буде проблемою. У нас винесли автовокзал — вмер. Такий новий, що дерева на ньому ростуть. Усі маршрутки туляться десь біля центру — драмтеатру, "Дружби народів". Бо вони потрібні у центрі. Такі речі не можна робити насильно. Якщо виник там автовокзал, значить, його треба розвивати, облагородити, але не переносити в інше місце.

Зараз ви читаєте новину «Вокзал не можна виносити за місто». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути