Біля села Полствин Канівського району за кілька метрів від берегу річки Росава чути сморід.
— Тиждень тому Росава була наповнена трупами карасів, судаків, біблиці, бичків. Не вижили навіть живучі синьці, — бідкається житель села 60-річний Олександр Продан. — А в людей, які лазили у воду, на руках і ногах була сверблячка.
Місцеві пробували ловити раків. Але вони були чорного кольору, кволі.
— У самиці замість ікри бачив щось похоже на мох чи гниль, — розповідає інший селянин Полствина Віталій Герасименко, 30 років. — Принесли ми ті горе-раки додому, пустили у відро з водою, а вони ні живі ні мертві. Не стали їх варити. Сусіди казали, що зварили, а вони такі вонючі, що їсти не можна.
Державний інспектор обласної екологічної інспекції Микола Черняк від коментарів відмовився. Селяни ж стверджують, що живність подохла через стічні води забійного цеху птахофабрики "Наша Ряба" в селі Степанці.
— Це лише припущення людей, — каже Василь Бежинець, директор "Миронівської птахофабрики", що випускає продукцію під торговою маркою "Наша ряба". — Досі не з"ясовано, що спричинило проблеми на річці Росава. Через пару днів будуть результати аналізу води і ситуація проясниться.
Птахофабрику в Степанцях збудували позаторік. Досі інцидентів із забруднення річки не траплялося. Росава вважається найчистішою на Канівщині. На ній завжди багато відпочивальників. Нині в річці не можуть знайти й живого рака. Від них залишилися самі жмутки кишок.
Коментарі