Минулого четверга на перехресті бульв. Шевченка й вул. Хмельницького у Черкасах провалилася кількаметрова ділянка асфальту. Яма миттю наповнилася водою. Туди мало не потрапили два автомобілі.
— Я був у машині, коли побачив пару, що раптом повалувала з-під коліс. Відчинив дверцята, а біля авто асфальту вже нема, — розповідає очевидець Вадим. Йому пощастило від"їхати. Біля ями залишився ще "форд". З"ясувалося, що власник залишив його й поїхав маршруткою до Києва.
Рятувальники спочатку прив"язали авто до дерева, потім обережно відгребли сніг і відтягли легковик на безпечну відстань. Працівники "Водоканалу" встановили, що причиною провалу став порив каналізаційної труби.
— 75 відсотків каналізаційних мереж Черкас давно в аварійному стані, — каже головний інженер "Водоканалу" Григорій Руденко, 60 років.— Є в місті стічні труби ще з 1914 року. Передбачити, де може статися черговий прорив, неможливо. Під землю ж не заглянеш. А прогнози — річ невтішна. Найстаріші, ще царські труби, лежать по центральній вулиці Шевченка.
Через провалля тролейбуси не ходили добу. Автобуси об"їздили небезпечне місце паралельною вулицею. У сусідньому мікрорайоні Митниця перебоїв із водопостачанням не було.
Ремонтні роботи тривали і в понеділок, 22 лютого. 10 м старої бетонної труби витягли з ями. Натомість поставили пластикову.
Ще царські труби лежать по центральній вулиці Шевченка
— Бетон років 30 "ходить" нормально. А от пластик може служити і 100 років, — каже чоловік у спецодязі, не називається.
За 40 м від провалля стоїть пам"ятник Богданові Хмельницькому. З іншого боку за десяток метрів — кафе "У Богдана", продуктовий магазин.
У квітні минулого року на вул. Гоголя в
6-метрову яму, що утворилася на місці прориву каналізаційного колектора, впали "жигулі". Водієві 36-річному Андрієві Ракіто і трьом пасажирам допомогли вибратися перехожі. Автомобіль відновленню не підлягав.
Страхові агенти групи ТАС тоді роз"яснили, що Ракіто страховки не отримає. Немає другого учасника пригоди. Водій судився з "Водоканалом".
— Перед Новим роком за рішенням суду я отримав компенсацію, — повідомляє телефоном. — Про суму говорити не буду. Загалом задоволений тим, що вдалося відстояти своє право.
В обласному центрі прокладено 452 км водопровідних мереж і 251 км каналізаційних. Третина відпрацювала ресурс. Погонний метр нової каналізаційної мережі коштує 1000 грн. Торік комунальники замінили 1,5 км комунікацій.
— Про суму, котру буде виділено на ремонт водоканалізаційної мережі цього року, говорити рано. Бюджет іще не прийняли,— каже начальник планово-фінансового відділу міськради Наталія Смірнова. — У планах — установлення напірного колектора по вулиці Пожарського біля першої міської лікарні. Тут ремонт украй необхідний.
Коментарі