Перший у Черкасах клуб буккросингу почав діяти на кафедрі видавничої справи, редагування та теорії інформації Черкаського національного університету ім. Хмельницького.
— Цей проект — ініціатива студентів і викладачів кафедри. Ідея народилася просто посеред пари, коли ми обговорювали новітні способи поширення книжок, — розповідає студентка Юлія Кнюпа. — Буккросинг — це гарна нагода прочитати нові видання, не купуючи їх. Людина, прочитавши книжку, залишає її у громадському місці, щоб хтось інший міг теж почитати. А той, до кого вона потрапить, повторює процес.
В одній з аудиторій університету обладнали полицю книгообміну. Там студенти і викладачі можуть вибрати літературу, зареєструвати свою книжку й записати враження від прочитаного у спеціальному нотатнику.
— Одна з умов — приносити треба дійсно цікаві видання, якими хочеться поділитися з іншими, — говорить Людмила Солодка, викладач кафедри.
Поки що зібрали близько 20 примірників. Серед них — твори Оксани Забужко, Любка Дереша, Кузьми Скрябіна, "Майстер і Маргарита" Булгакова, "Лоліта" Набокова.
У Черкасах було кілька спроб започаткувати буккросинг. Однак жодна не вдалася. Книжки часто забирали і не повертали.
Коментарі