Багато підприємців через новий Податковий кодекс почали згортати бізнес. У центрі Умані закрили філію магазину "Євродім", кав'ярню "КавусКай", магазин брендового взуття "Райкер". Побільшало оголошень про здавання торговельних площ в оренду.
47-річний Віталій Кухаренко торгує косметикою, побутовою хімією, біжутерією. Подав заявку державному реєстратору про закриття. Планує їхати на заробітки за кордон.
— Сплачую внески за двох найнятих працівників і за себе. У квітні за всіх разом заплатив 2347 гривень. До прийняття нового Податкового кодексу віддавав наполовину менше. І це ще без послуг банку, — розказує. — Бо на кожну людину до кожного фонду маю в банку заповнити окрему платіжку. А банк за неї менше 3 гривень не бере.
Окрім податків, має заплатити 4 тис. грн за оренду приміщення, дві мінімальні зарплатні працівникам, двічі з'їздити власним транспортом в Одесу по товар.
— В усьому світі є розмежування на галузі. Приміром, торгуєш спиртним і цигарками — понятно, шо обороти вищі, платиш відсоток більший. А в мене біжутерія, косметика. Оборот невеликий. Відповідно й податки мають бути меншими. Ні, гребуть усіх під одну гребьонку.
Найприкрішим в новому Податковому кодексі Кухаренко називає факт, що підприємцю стаж рахують як рік за півроку.
— Відробив рік, сплатив усі внески, а на пенсію маю право піти чортзна-коли, бо рік іде за півроку. Ніби я не людина й робитиму до 100 років.
Коментарі
4