Через збільшення вартості газу прогнозують підвищення цін на комунальні послуги. Малозабезпеченим держава обіцяє компенсувати витрати за рахунок субсидій. Щоб полегшити оформлення допомоги запровадили нові правила. Про це розповідає заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації 50-річний Василь Лелека:
— Раніше субсидія призначалася, якщо витрати на комунальні перевищували 15–20 відсотків доходу сім"ї, нині — 10–15. Окрім того, спрощене її оформлення. Людина заповняє заяву, декларацію та подає довідку про доходи, якщо є працездатною. Коли не працездатна, то лише заяву й декларацію. Решту п"ять довідок із комунальних служб, звірка по ДАІ, паспортному столу й бюро технічної інформації будемо збирати електронним обміном із цими службами.
Що потрібно вказувати в заяві?
— Установу, куди звертається заявник, прізвище, ім"я по батькові, зареєстрована адреса проживання, паспортні дані та чи маєте пільги. Також вказуєте вперше чи повторно звертаєтеся по субсидію. І, найголовніше, — що сім"я дає згоду на збір інформації про доходи, власність та майно. Наприклад, якщо в батька і сина є по машині. Буде розглядатися, що це за машина, "мерседес" чи "запорожець". Їздить чи ні.
Чи звертатимуть увагу на наявність боргу за комунальні послуги?
— Ні. Єдине, якщо заборгованість є на 1 грудня 1996 року, коли приймали рішення про реструктуризацію чи компенсацію за рахунок ощадних книжок. У такому випадку вона має бути реструктуризована згідно з договором із комунальниками. Зараз питання відмови в субсидії за наявності боргів за комунальні послуги не стоїть.
По пошті вже отримали близько 13 тисяч заяв
Якщо хтось із сім"ї перебуває на заробітках?
— Субсидія призначається на зареєстрованих осіб. Якщо, наприклад, батьки кажуть, що син на заробітках. Він має написати заяву в комунальні служби, щоб із нього зняли платежі за комунальну послугу. Тоді послугу розраховують на дві особи й відповідно призначають субсидію.
Тим, хто отримував раніше субсидію, потрібно знову подавати документи?
— В області в серпні субсидію отримували 6 тисяч осіб. Їх автоматично обрахували за новими правилами.
Чи збільшиться кількість претендентів на субсидії?
— По пошті вже отримали близько 13 тисяч заяв. Думаю, що в пік опалювального сезону набереться до 50 тисяч. Найбільше субсидій призначали з 2001-го по 2002-й — до 80 тисяч.
Куди звертатися, якщо виникнуть проблеми з оформленням?
— У нас у кожному районі є телефони гарячої лінії. Обласна — (0472) 63 4401. Звертатися можна з 8.00 до 20.00 у робочі дні. У суботу — до другої дня.
Коментарі