13 тварин мають пару в Черкаському зоопарку.
— Стараємося кожній тварині підібрати. Бо ставимо за ціль розмноження, — розповідає завідувач відділу ссавців Ірина Компанієць, 25 років.
Бурих ведмедів разом утримують тільки влітку, в період спарювання.
— Коли запліднення відбулося, стають агресивні. Починають битися за їжу, — розповідає Ірина.
Також парами або групами живуть усі примати.
— От коли порпаються одне в одного в шерсті, то всі думають, що вибирають шкідників. Але насправді вони так піклуються. Для них це, як для людей масаж. У вольєр теж заходять тільки разом, а не по черзі. Переживають, щоб їх не розлучили.
Одна з наймолодших пар зоопарку — рисі. Вони прибули у жовтні торік. Їх назвали Бонні та Клайд.
— Одного разу закрили самку в приміщенні, а самець був на вулиці. То вони перестали їсти, доки були поодинці.
Самиця американського бізона Кукла зараз мешкає у вольєрі одна. Самець Степан помер минулого літа.
— Їм обом по 20 років. У природі живуть 21 рік. Самця не стало від старості.
— Найщиріші "шлюби" все ж у птахів, — переконує завідувач відділу пернатих Оксана Коваль, 26 років. — Пари в зоопарку завжди формують спеціалісти. Не можна просто поселити двох пташок разом і сподіватися, що вони одне одному сподобаються. Серед папуг бували випадки, коли партнери незлюбили одне одного і билися до смерті.
Зразковою парою Оксана називає страусів ему.
— Вони у нас приклад батьківства. Щороку самиця несе 8 -15 зелених яєць. Самець їх висиджує. Протягом 60 днів не встає, не їсть, не п'є. А потім і потомство виховує сам.
На ставу живе пара лебедів-шипунів.
— Є в народі така думка, що вони створюють пару на все життя. Якщо одне загине, то інше каменем кидається вниз. Насправді це не так. Лебеді паруються на тривалий час, проте у випадку загибелі одного з птахів інший знаходить нову пару вже наступного року.
Коментарі