19 років у Черкасах будують обласну дитячу лікарню. 1991-го її кошторисна вартість була близько 43 млн грн. Через відсутність фінансування 2000-го будівництво призупинили. За шість років держава виділила 30 млн грн. Наступного року обласний бюджет додав ще 7 млн грн. Через зростання цін на будматеріали та роботи цих грошей виявилося недостатньо.
Майбутня лікарня — напроти Черкаського пологового будинку N2. Розрахована на 300 ліжок. У корпусах мають зробити центр неонатології, відділення хірургії, стоматології, обласний пологовий будинок.
— Нічого не фінансується. Для завершення будівництва потрібно ще приблизно 65 мільйонів гривень. Якщо будуть гроші, то до кінця року завершимо, — каже заступник губернатора Володимир Білий. — Торік з обласного бюджету виділили 9 мільйонів 600 тисяч на дитячу лікарню. Зробили поліклініку, котельню, всі електромережі й каналізацію, огорожу, частину неонатального відділення. В основних корпусах поки що тільки коробки. Ще треба робити харчовий і господарський блоки. У лютому хочемо запустити першу чергу — поліклініку і котельню. Вона працюватиме не на повну потужність. Три котли розраховані на опалювання не лише комплексу дитячої лікарні, а й пологового будинку, що навпроти.
— Серед інших відомих довгобудів Черкащини — музей Шевченка в Каневі. Його реконструюють із 2001-го. Кілька років будують газорозподільну станцію в селі Ладижинка Уманського району. Уже давно лежить у шухляді проект лікувального корпусу обласної лікарні, — розповідає Юрій Кулик, начальник Головного управління капітального будівництва облдержадміністрації. — Коли їх добудують, важко сказати. Особливо з огляду на ситуацію з цьогорічним бюджетом.
На Тальнівщині з 2006-го року реконструюють Шувалівський палац. Його включили до програми "Золота підкова Черкащини". Зведений він 1903 року. Після революції в палаці було педучилище. В окупацію — шпиталь німецьких льотчиків. До 1986 року в ньому розміщувався будівельний технікум, пізніше там зробили місцевий музей хліба. 2006 року його виселили і почали реставрацію.
У лютому хочемо запустити першу чергу — поліклініку і котельню
— Реставрацією, правда, це назвати не можна, бо під нею мається на увазі відновлення один до одного, а тут відбудовували, як хотіли, — розповідає директор музею хліба Вадим Мицик. — Півтора роки палац відновлювали, а потім фінансування припинили. 2008 року виділили мільйон гривень. Але тоді відбудовували в Чигирині гетьманську резиденцію, то гроші перекинули туди. Минулого року взагалі нічого не дали.
Палац спочатку ремонтували робітники з Південноукраїнська. Вони зняли стародавню черепицю і вкрили дах залізною бляхою. Відтоді він протікає. Потім палац реставрували черкаські будівельники. Підлатали дах, установили радіатори опалення, замінили підлогу і частково вікна. Провели воду і газ, звели міні-котельню. Востаннє будівельники працювали в замку навесні 2008-го.
Майже готову будівлю розбирають
Майже 20 років у Шполі пусткою стоїть Будинок культури, що біля Красного ставка. Його звели в часи розквіту місцевого цукрового заводу — 1964-го. Тепер на його місці — залишки колись шикарної будівлі. Вибиті вікна і забиті дошками двері.
Споруду наприкінці минулого року продали з аукціону місцевому підприємцю Павлу Мальчику. Він планує відкрити там спортзал і фітнес-центр.
— Клуб давно руйнується, а грошей на реконструкцію в міському бюджеті немає. Тому ми й вирішили його продати, щоб не псував вигляд міста, — каже міський голова Шполи Юрій Плосконос, 51 рік.
Валиться Будинок культури і в Лебедині — найбільшому селі Шполянщини. Його почали робити поряд із сільською радою на початку 1990-х, проте так і не закінчили. Готову на 95% споруду розбирають. Селяни розповідають, що дах на будівлі зник за дві ночі. На фасаді іншого незакінченого Будинку культури в селищі Буки Маньківського району є напис: "Прийдуть комуністи — добудують".
Понад 20 років на подвір"ї Чорнобаївської районної лікарні та поліклініки пустує недобудований корпус. У приміщенні планували облаштувати їдальню, кухню та інші господарські кімнати. Почали зводити на початку 1990-х, проте за кілька років будівництво припинили. Минулого року дім продали з аукціону.
— Приміщення викупили підприємці. Планували відкрити там аптеку, зубопротезний кабінет. Проте пройшов уже рік, а по проект до нас ще ніхто не звертався, — говорить Володимир Матюша, начальник відділу архітектури та містобудування Чорнобаївської райдержадміністрації.
Коментарі