Ексклюзиви
Четвер, 19 червня 2008 20:28

На Кам"янщині добуватимуть горючі сланці

У Бовтиське родовище горючих сланців на Кам"янщині естонський концерн Viru Keemia Grupp планує інвестувати $1 млрд. Спільне українсько-естонське підприємство "Сланцехім" почне розробку копалини наступного року.

— Комплекс включатиме в себе підприємство із видобутку сланцю, завод масел та теплоелектростанцію, — повідомив на прес-конференції керівник проектів VKG Юрій Гудін.

"Сланцехім" отримало ліцензію на розробку частини родовища на Кам"янщині. Запаси оцінюють у 300 млн т. Щорічно компанія планує видобувати 5 млн т сировини. Виробництво запустять до 2014–2015 року.

На заводі з масел вироблятимуть 640–680 тис. т сланцевого масла за рік.

— Для району це великий плюс. Збільшаться надходження до бюджету і нові робочі місця (на початку буде 1,3 тис. місць. — "ГПУ"), — каже перший заступник голови Кам"янської райдержадміністрації Вадим Зелений.

Бовтиське родовище розташоване на межі Черкаської та Кіровоградської областей. Його поклади оцінюють у 3,7 млрд т. Це третє важливе сланцеве родовище в Європі.

Основну частину сланців спалюють на теплових електростанціях. Смолу можна використовувати як рідке паливо чи хімічну сировину для отримання бітумів, олив, фенолів, бензолу та в"язких будівельних матеріалів.

Зараз ви читаєте новину «На Кам"янщині добуватимуть горючі сланці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода