Ексклюзиви
Четвер, 20 грудня 2007 18:56

Молодим лікарям даватимуть квартири

Найстаршій працівниці Чорнобаївської районної поліклініки акушерці-гінекологу Ользі Медведенко 76 років. Через слабкий зір вона оглядає пацієнток у двох окулярах.

— Давно пішла б на пенсію, але замість мене нема кому працювати, — каже вона.

У Чорнобаївській поліклініці 40% лікарів — люди передпенсійного й пенсійного віку. Пенсіонерами є хірург, невропатолог, окуліст, половина штату терапевтів.

— Молоді попрацюють два-три роки і виїжджають до Черкас чи Києва, — розповідає завідувач поліклініки Іван Гичка, 57 років. — Був у нас і гінеколог молодий, і неонантолог. Нині вони в обласній лікарні. Там і перспектив більше, і робота цікавіша. А що в поліклініці — рутина.

У Чорнобаївській санепідемстанції півроку відкриті вакансії шести лікарів. Бракує медперсоналу і в сільських амбулаторіях.

У райлікарні Ірклієва 10 років немає травматолога. Окуліст раз на тиждень приїздить із Чорнобая.

— Нещодавно приїхала окуліст на останньому місяці вагітності. Взяли її. Так вона день вийшла на роботу й пішла в декрет. Зразу й заявила нам, що вже не вернеться. А числиться в нас і досі, — розповідає головлікар Іркліївської райлікарні N2 Микола Козаченко, 62 роки. — Знімати квартиру  невигідно. Початкова ставка — 600 гривень.

Чорнобаївчанка 27-річна Вікторія Павлик три роки тому закінчила стоматакадемію в Полтаві. Відтоді працює в Ірклієві дерматовенерологом.

— Спочатку їздила попутками. А зараз уже рік знімаю квартиру. Плачу 100 гривень, — каже жінка.

Чорнобаївська райдержадміністрація обіцяє, що наступного року молодим лікарям безкоштовно даватимуть квартири.

— Люди в них житимуть доти, доки працюватимуть у районі. Щоб не було такого, що отримав, приватизував — і продав, — розповідає заступник голови Чорнобаївської райдержадміністрації Євдокія Ляпкало, 43 роки.

Під житло адміністрація планує викупити помешкання в Чорнобаї, Ірклієві та Лукашівці.

Зараз ви читаєте новину «Молодим лікарям даватимуть квартири». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2085
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути