Ексклюзиви
Четвер, 10 січня 2008 18:51

Михайло Іванченко отримав премію Василя Симоненка

Михайло Іванченко, 84-річний поет і письменник із села Гусакове Звенигородського району, став лауреатом обласної літературної премії ім. Василя Симоненка "Берег надії-2007". Він отримав 3 тис. грн.

Конкурсна рада відзначила Іванченків роман-хроніку "Дума про вільних козаків". На 322 сторінках автор розповідає про національно-визвольну боротьбу 1918 року і Звенигородсько-Таращенське повстання проти німців.

— Я побудував роман на спогадах односельчан-козаків, яких застав живими, — каже письменник. — Твір — автобіографічний. Мого батька розстріляли НКВДисти за те, що він був сотником.

Іванченко почав писати роман 1961 року. Минулої осені твір вийшов накладом 500 примірників у київському "Видавництві імені Олени Теліги". Друк оплатив син письменника Григорій Іванченко, 57 років, і професори Київського будівельного університету Ігор Бойко та Микола Ярмоленко.

— Ми їздили до Михайла Іванченка додому, — каже 70-річний голова Спілки письменників Черкащини Григорій Білоус. — Зняли про нього відео, яке покажемо 10 січня на літературному вечері імені Симоненка у приміщенні обласного драмтеатру.

Премія заснована 1995 року з ініціативи Спілки письменників Черкащини. Нею відзначено 16 лауреатів.

Зараз ви читаєте новину «Михайло Іванченко отримав премію Василя Симоненка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2933
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути