Уночі 11 лютого в місті Жашків на вул. Восьмипланівській, 5, спалахнув багатоквартирний будинок. Рятувальники загасили вогонь, проте квартира №5, в якій сталося займання, вигоріла вщент. Ще три постраждали від води.
Вул. Восьмипланівська — на околиці міста неподалік цукрового заводу. Будинок, де виникла пожежа, колись був конюшнею. Її переобладнали під житло для заводчан у 1950-х. У помешканні 16 квартир, деякі порожні. Будинок одноповерховий, посередині даху проламаний шифер, покрівля в снігу. Квартира №5 без вхідних дверей, усередині все обгоріле, крізь дірки в стелі видно небо. З неї почалася пожежа. Власниці 48-річної Ольги Квашук не було вдома.
З будинку в понеділок 20 лютого по обіді виходить власниця квартири №6 Марія Плющ, 72 роки. Разом із чоловіком живе у сусідів у помешканні №4.
— Ми тут як одна сім'я, як таке лихо сталося сусідка нас до себе пустила, — каже Марія Петрівна. — Весною хочемо у свою квартиру повернутися, але немає за що робити ремонт. Ми з чоловіком уже на пенсії обоє, а з пенсії не дуже ремонт зробиш. Сказали, щоб ішли у дом старості чи лікарню, але ми ж самі себе обходимо, то чого туди йти.
Проводить у свою квартиру. Помешкання двокімнатне. Неушкодженою лишилася тільки кухня, у кімнатах повідпадала штукатурка зі стелі звисають валки глини, за ними видно обгоріле дерев'яне перекриття від сусідів з квартири №5. Відчувається сирість та їдкий запах смаленого. В одній із кімнат стоїть сервант, на стільці лежать вцілілі доріжки.
— Ми років чотири, як газ зробили, вже так добре жити стало, тепленько, — розказує Марія Петрівна. — А тут таке горе. Сусіди ці поселилися кілька років тому, молоді, дітей дорослих мають. Зробили у квартирі гарний ремонт. Того вечора десь у годин 10 зайшла Оля і попросила, щоб я послухала за квартирою, бо вони в гості кудись їдуть. Стіни в нас тонкі й чути, коли хтось говорить. Вони поїхали, а ми спати лягли. Тоді дід мене будить, що диму в одній кімнаті повно. Взяв відро з водою поліз нагору подивитися що там горить, а там уже повно диму. Визвав пожарку, а я сусідів будити побігла.
Потрапити в палаючу квартиру рятувальникам вдалося не одразу.
— У нас стіну і кришу водою залили, щоб вогонь не перейшов, а тоді кажуть, рятуйте що можете, — продовжує Марія Петрівна. — Сусіди виносили, що бачили. Усе на снігу лежало. Дивитися на це я не могла. Меблі всі залиті водою, шкафи, дивани. Кажуть, що Оля лишила включену плитку й того пожежа сталася. У неї все згоріло. Але має ще кімнату в гуртожитку, а нам нема куди йти. Просили її допомогти нам якось зробити ремонт, але вона відмовляється. Ходили в міську раду, щоб мер нам чимось допоміг. Куди ще звертатися — не знаємо.
Помешкання 54-річної Галини Сарни залили водою, коли гасили дах. Жінка за день до пожежі закінчила робити ремонт.
— Не знаю, що робити навіть. Сирість така сильна в квартирі, що втриматися не можна, — розповідає Галина Сарна. — Стіни понадувалися і буде обвалюватися штукатурка. На стелі потьоки. Шифер поламаний зверху, ми якось пльонкою накрили, але якщо піде дощ чи сильний сніг, то вона нас не врятує.
Ще в одного сусіда у квартирі були складені будматеріали, він саме мав робити ремонт.
У Жашківській міській раді кажуть, що виділити гроші з бюджету для ремонту погорільців не можуть.
— Цей будинок на балансі міської ради ніколи не був. Квартири у приватній власності, тому з бюджету виділити грошей не можемо, — говорить мер Ігор Цибровський, 45 років. — На наше прохання відгукнулися підприємці міста, які згодні допомогти із ремонтом. Зараз один із підприємців складає кошторис необхідних робіт та завданих збитків. Із житлом проблем у людей не буде, у нас є де їх поселити у випадку необхідності. Поки що вони переселятися не хочуть.
181
пожежа сталася в житлових будинках області з початку року. У вогні загинули 11 людей.
Коментарі