"Останнім часом у мене часто буває нежить, сльозяться очі. Першить у горлі. Найгірше стає, коли прибираю в квартирі — працюю з пилососом чи витираю пилюку, вибиваю килим. Подруга сказала, що це може бути алергія на пил. Чи можна якось убезпечитися від неї?"
Запитує черкаска 27-річна Ілона Баранова
— При проявах алергії закладає носа, людина чхає. Інколи може бути сухий кашель, задишка, хрипи. Людина починає лікуватися від застуди, не підозрюючи, що це алергія, — каже лікар-алерголог обласної лікарні 35-річна Тетяна Кандув.
— Алергію на пил спричиняють кліщі, які там живуть. Найчастіше трапляються у приміщеннях з підвищеною вологістю. Харчуються людською лупою та лущеним епідермісом. Живуть у тканинних оббивках диванів, подушках, м'яких іграшках, матрацах і ковдрах із натуральних матеріалів.
Щоб убезпечитися, треба не менше ніж раз на два тижні робити вологе прибирання. Щільно причиняти дверцята шафи. Також слід чистити подушки з пір'я. Чохли для матраців і подушок мають бути щільні.
Прибирати килими варто водяним пилососом, тоді пил проходить крізь воду й осідає.
— Кліщі гинуть при 70 градусів. Тому прати спальну білизну треба за такої температури. Стільці й дивани краще купувати не з тряпчаною, а шкіряною чи дерматиновою оббивкою, — додає Тетяна Кандув.
Щодо проявів алергії слід звернутися до лікаря.
Коментарі