"Наприкінці минулого року звернулася в кадастрове бюро із заявою про приватизацію земельної ділянки. З'ясувалося, що сусіди торік приватизували й моїх 2 сотки землі. Зі мною ніхто не погоджував меж. Тепер в них 20 соток, а в мене 16, хоча має бути порівну. У бюро радять найняти адвоката й звертатися до суду. Мовляв, лише він може скасувати акт про приватизацію. Але в мене немає грошей на адвоката, часу й здоров'я. Як бути?".
Запитує 65-річна Надія Бердник із Черкас.
— Земельний кодекс зобов'язує погоджувати межі приватизованих ділянок із сусідами, — розповідає 25-річний Андрій Булатецький з юридичного відділу головного управління держкомзему в Черкаській області.
— Якщо цього не зробили, то сусід може позиватися до суду. Лише суд має право скасувати акт і повернути цій жінці її частину землі. При цьому, зазначу, що Закон України "Про прокуратуру" каже, що інтереси пенсіонерів, інвалідів та інших малозахищених верств населення в суді представляє прокуратура. Надії Бердник слід звернутися в прокуратуру із заявою, представити пенсійне посвідчення, відповідні документи. Відмовити в цьому їй не мають права. Судові клопоти візьме на себе прокуратура.
Коментарі