GPS-навігатори, пристрої для орієнтування на місцевості китайського виробництва тепер продають від 400 грн. Це на 150 грн дешевше, ніж торік.
29-річний Олег Решетняк із Харківського житломасиву столиці купив навігатор минулої весни. Заплатив 840 грн за китайський LG. Прилад має сенсорний екран 13 см у діагоналі, що не відблискує. У нього вбудований радіоприймач. Програє музику та фільми. Можна підключати камеру заднього виду. Навігатори відомих фірм зі схожими характеристиками удвічі дорожчі.
— На мій навігатор продавці встановили безкоштовно дві карти. А якби купував дорогий, наприклад "Ґармін", треба було б купувати ліцензійну мапу, щонайменше за 250 гривень. Із навігатором одразу поїхав до Харкова, вперше в житті. Прилад говорить українською, яку смугу займати, де варто пригальмувати, за скільки метрів поворот. Каже: "Ви перевищуєте швидкість". Показує, скільки кілометрів лишилося до пункту призначення, за який час туди можна доїхати. Якщо збиваюся з маршруту, він за секунду прокладає новий шлях. Коли наближаюся до камер спостереження, навігатор починає пищати. У моєму смартфоні "Нокіа" теж є навігатор. Але він не говорить. Та й відволікатися доводиться на дзвінки абощо.
Навігатор зламався за два місяці. Після вмикання екран світився синім і швидко гаснув. У майстерні з ремонту мобільних телефонів прилад полагодили за 100 грн. Улітку в Криму навігатор припинив розмовляти. Але за день знову запрацював.
— Китайські навігатори порівняно з приладами японського чи європейського виробництва мають гірший пластиковий корпус, меншу тривалість роботи батареї на одному заряді. Електронна начинка в них — з одних і тих самих заводів, — говорить 24-річний Дмитро Глуцький, продавець столичного магазину автоелектроніки "Віатех" на вул. Щербакова.
Радить брати прилади із частотою процесора вище ніж 300 гГц та оперативною пам'яттю не менш як 64 МБ.
— Інакше навігатор дуже повільно реагуватиме на команди водія, а перерахунок маршруту займе понад 40 секунд, — пояснює продавець. — Якщо берете китайську річ, подивіться, чи є слот для карти пам'яті та антибликове покриття екрана. Переконайтеся, що карти на навігаторі можна оновлювати. Бо є такі, що продають тільки з однією картою. Перезалити, встановити сучаснішу карту неможливо. Беріть ті, в яких працює карта "айґоу". Вона найточніша для України. Навігатор орієнтується на супутники у космосі. Дорогі прилади швидко знаходять супутники, а дешевші — повільніше. Тому перевіряйте недорогі прямо в магазині перед покупкою. Якщо швидко зловить сигнал, його можна сміливо купувати.
Що більше функцій, то дорожчий GPS-навігатор. Пристрої з інтернетом, блютузом, телевізійним приймачем на 200–700 грн дорожчі. Однак більшість водіїв ними не користуються, помітив Дмитро Глуцький.
Коментарі