На початку 2013 року банки стали більше продавати заставних квартир. Помешкання виставляють на продаж на 10-15% дешевше, ніж інші. Наприклад, трикімнатку в панельному будинку на столичному проспекті Свободи продають за 680 тис. грн, а таку ж саму в цьому районі, але заставну - за 540 тис. грн.
"Заставних квартир стало більше, бо у кінці 2012 року в людей зменшились доходи. Багатьох скоротили, урізали зарплати. Українцям немає чим платити кредити", - пояснив Gazeta.ua ситуацію голова Національної ради ріелтерської палати України Віктор Несін.
За його словами, багато з виставленого на продаж житла придбане в кредит взагалі 2007-2008 роках.
"А дешевше це житло, бо банк зацікавлений якнайшвидше його продати, йому важливо отримати за житло ту суму, яка перекриє заборгованість їхнього клієнта", - зазначив Несін.
Експерт зауважив, що кредитну нерухомість продають у двох випадках - або банк через суд вилучив квартиру й тепер продає, або він лише збирається її вилучити, а вже продає.
"Для купівлі такої квартири краще найняти юриста, щоб він перевірив всі документи банку та власника квартири. Був не один випадок, що новий власник купує квартиру, а звідти не хоче виходити її старий господар-боржник. Він забарикадовується, зачиняє двері й не впускає справжнього господаря. Трапляються й інші ситуації, коли колишній власник-боржник подає у суд на банк за порушену процедуру торгів, виграє справу. Тоді теперішньому власнику доводиться покидати щойно придбане житло й чекати поки йому віддадуть гроші. А виплата затягується зазвичай на рік-два. Я вже не кажу про атмосферу горя й безвиході у кредитній квартирі. Нерідко старі господарі обсипають нових різними прокльонами", - розповів Несін.
Коментарі