Використовуючи державні казначейські зобов'язання як інвестиційний інструмент, українці отримують низку переваг.
Про це у відеозверненні заявив директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку України (НБУ) Олександр Дубихвіст.
"Уряд пропонує для збереження валютних заощаджень ще один, крім валютних ОВДП, зручніший вид валютних інвестицій – державні казначейські зобов'язання. Їх переваги очевидні", - сказав він.
За його словами, по-перше, ці державні цінні папери випущені у документарній формі і не потребують відкриття рахунку чи укладання договору з банком.
"Власники державних казначейських облігацій не зобов'язані декларувати свій інвестиційний дохід, що дуже спрощує операції з цими цінними паперами", - зазначив Дубихвіст.
Він додав, що, по-друге, державні казначейські облігації виражені в доларах США і є високоліквідним фінансовим інструментом, який користуватиметься попитом як у фізичних осіб, так і в банків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Золото ще підніметься в ціні до кінця року - експерт
"Тобто особа, яка є власником державних казначейських облігацій, за бажанням може звернутися в будь-який момент до банку та продати їх. Таким чином, на відміну від депозиту інвестовані кошти в разі потреби можуть бути повернені повністю чи частково шляхом продажу або всього пакета цінних паперів, або його частки", - наголосив Дубихвіст.
Крім того, Олександр Дубихвіст зауважив, що уникаючи посередників, держава буде робити запозичення безпосередньо у населення і тому дохідність казначейських зобов'язань буде вищою, ніж дохідність за депозитами.
"Інвестовані у ці цінні папери кошти в повному обсязі будуть гарантовані державою на відміну від депозитів, гарантована сума за якими зараз становить 150 тисяч гривень", - повідомив Дубихвіст.
Коментарі
2