Уряд має позичати стільки коштів, скільки здатен використати їх ефективно.
Таку думку висловив аналітик одного з комерційних банків Мар'ян Заблоцький у ефірі "Ера-FM".
"Немає такої речі, як "забагато кредитів" або "замало". Питання у тому, як їх використовують. Якщо уряд може позичити кошти і вкласти так, що принесе додатковий дохід бюджету, то нехай позичає стільки, скільки може позичити. Головне, щоб ці гроші якось поверталися", - сказав він.
За його словами, нині уряд позичає такі суми, які суттєво не позначаються на державному борзі.
"Державний борг не є настільки великий у порівнянні з іншими країнами. Для прикладу, це трошки менше 40% ВВП в нашій країні, а навіть в європейських країнах цей показник часто більше 100%", - зазначив Заблоцький.
Водночас експерт експерт застеріг від неефективного використання запозичень.
"Сам борг не є великим, але він використовується на соціальні потреби, тобто не на те, що може принести якісь більші доходи бюджету. Фактично розміщення ОВДП часто забирають майбутні доходи населення, соціальні виплати", - розповів Заблоцький.
Нагадаємо, 17 липня 2012 Міністерство фінансів здійснило випуск євробондів на суму $2 млрд із прибутковістю 9,25% річних і з терміном погашення 24 липня 2017 року.
Лід-менеджерами запозичення виступили компанії JP Morgan, Morgan Stanley, Troika Dialog і VTB Capital. Цей випуск єврооблігацій став найбільшим в історії України. Більше 75% позики було розміщено серед першокласних інвесторів з США, Великої Британії і континентальної Європи, говориться в повідомленні Міністерства фінансів.
Коментарі
1